Altları kararmış şişeleriniz varsa, boş şişeleri tekrar kullanabilmek için sorundan hızlı ve doğal bir şekilde kurtulabilirsiniz.
şişedeki madde

Cam şişelerin geri dönüştürülmesi, bu malzemenin israfını azaltmaya yardımcı olur.

Kararmış şişe dipleri nasıl temizlenir?

Ancak cam şişelerin içi boşaldığında dibi genellikle kararır ve tamamen temizlemek için suyla yıkamak yeterli olmaz. Bu nedenle bugün şişelerin kararmış diplerini sadece doğal solüsyonlarla nasıl temizleyebileceğimizi keşfedeceğiz .

Kirli cam şişeler
  • Elma sirkesi – Şişelerin diplerini hızlı bir şekilde temizlemek için mükemmel bir doğal çözüm, elma sirkesi kullanmaktır. Tencere veya tavalarınızı temizlerken olduğu gibi, sirke de inatçı lekeleri camdan çıkarabilir.

Kullanmak için, şişenin dibini su ile seyreltilmemiş sirke ile doldurun ve birkaç saat bekletin. Ardından biraz su ekleyin, kötü koku ve kir kaybolana kadar sürekli karıştırarak çalkalayın .

  • Pişmemiş pirinç taneleri – Altları kirli ve kararmış şişeleriniz varsa, pirinç sizin için mükemmel bir çözüm olabilir !

Kullanmak için bir huni alın ve şişeye yaklaşık iki yemek kaşığı pirinç dökün. Şişenin yarısından azına kadar sıcak su ve etkisini artırmak için yarım bardak sirke ekleyin.

Şişeyi kapatın ve birkaç kez kuvvetlice çalkalayın . Daha sonra boşaltın ve hala kir kalıntıları olduğunu fark ederseniz işlemi tekrarlayın.

Kase kaba tuz
  • Kaba tuz – Pirince benzer kaba tuz, tabanı kararmış şişeleri temizlemek için kullanışlıdır. Tuz granülleri kiri yakalayabilir ve hızlı bir şekilde çıkarabilir.

Kullanmak için şişenin dibine kaba tuz dökün , sallayın ve birkaç saat bekletin. Sonra biraz çok sıcak su ekleyin ve şişe tamamen temizlenene kadar tekrar tekrar durulayın.

  • Patates – Patatesler sadece mutfakta değil, evsel amaçlar için de kullanılabilir.

Özellikle patatesler, kararmış ve kirli görünen şişe diplerini eski haline getirmek için kullanılabilir . Bunu yapmak için patatesi şişeye sığacak şekilde küçük parçalar halinde kesin. Daha sonra 1 yemek kaşığı kaba tuz, biraz su ekleyin ve bir süre etki etmesi için bırakın. Şişeyi kuvvetlice çalkalayın ve sonuçları görmek için boşaltın.

Pişmemiş pirinç kaşığı

Kahve telvesi – Patates gibi evde faydalı olan şişe telvelerini temizlemek için kahve telvesi kullanımından bahsetmeden geçemeyiz. Şişenin dibini kahve telvesi ile doldurun ve kiri emmesi için bırakın. Daha sonra tekrar tekrar durulayın ve şişe tamamen temiz olacaktır.

Kirli şarap veya yağ şişeleri için tuz ve elma sirkesi kullanabilir ve ardından kuvvetlice çalkalayabilir, ardından boşaltabilir ve hala kirliyse adımları tekrarlayabiliriz.

Veya alternatif olarak 2 yemek kaşığı pirinç ve 2 yemek kaşığı beyaz sirke kullanın , ardından çalkalamadan ve durulamadan önce hareket etmeye bırakın ve üzerine kaynar su dökün.

ev