Görmek bile ağzınızı sulandırıyor ama kestaneleri alıp istediğimiz şekilde pişirdikten sonra nasıl kolayca soyabiliriz? Bakalım bu lezzetli sonbahar meyvesinin kalbine nasıl ulaşacağız. 

soyulmuş kestane

Kestaneler ne kadar lezzetli! Ne yazık ki bu meyve mevsimlik bir ürün olduğu için istediğiniz zaman tüketilememektedir .

Yılın bu zamanı ile en çok ilişkilendirilebilecek sonbahar meyvesi çeşitlerinden birini temsil eder . Dolayısıyla kestane sezonunun Ekim ayında başlayıp aşağı yukarı Aralık ayına kadar sürdüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz .

31 Ekim’de gerçekleşen Azizler Bayramı ile güçlü bir bağlantısı olan bir meyvedir. Sonbahar mevsiminin kraliçeleri olan tatlı patates ve balkabağı gibi diğer mevsim ürünleri ile birlikte kestane .

Olağanüstü bir sonbahar meyvesi: kestane

Kestane en sağlıklı kurutulmuş meyvelerden biri olarak kabul edilir, karbonhidrat açısından daha zengindir ve yağ içeriği çok daha düşüktür, kestanenin besin özelliklerini buradan kontrol edin.

Kestane nasıl kolayca soyulur

Çoğumuz hayatımız boyunca kestaneyi biliriz, herkesin sevdiği yiyeceklerden biri olduğundan, çok az çocuk partiler, yıldönümleri veya özel yemeklerle ilişkilendirildiğinde kestane yemeyi reddeder.

Kestane , en az kalorili kurutulmuş meyvelerden biri olarak kabul edilir , besin bileşimleri fındıklardan çok tahıllara daha yakındır.

Buğdayla karşılaştırıldığında ilginç bir karbonhidrat kaynağıdır.Ayrıca çölyak hastalarına yönelik diyetlerde buğday ununun yerine genellikle kestane unu (diğer glütensiz unların yanı sıra) kullanılır, sorun bunların fiyatı olabilir .

Kavrulmuş kestane torbası

Bir zamanlar fakir ekmeği olarak adlandırılan kestane çok yönlü bir yiyecektir, çiğ ve pişirilerek yenir, tek başına yenilirse genellikle kavrularak yenir, ayrıca kavrulur , haşlanır, fırınlanır, şekerlenir…

Üstelik her biri daha zengin olan sayısız farklı tarife dahil edilebilirler.

Kestane nasıl kolayca soyulur

Her durumda, kestaneleri soyma işi zordur ve bazen onları hazırlamak ve soymak için ocakta vakit geçirmek yerine kestaneleri satın almayı bırakmayı tercih ederiz.

Her durumda, operasyonu kolaylaştırabilecek bazı püf noktaları vardır . Burada size kestanelerin kabuklarını hızlı ve zahmetsizce çıkarmanızı sağlayacak çözümler sunuyoruz. Öyleyse nasıl yapılacağını okuyalım!

Su ile tencerede kestane

Kestaneleri hızlı bir şekilde soymak istiyorsanız pişirmeden önce kabuğun yatay , kavisli kısmına küçük bir bıçakla küçük bir kesim yapmanız gerekir. Geniş ve yüksek bir tavada yeterince su kaynattıktan sonra kestaneleri ekleyip maksimum 2-3 dakika haşlayın .

Kabuğun renginin değiştiğini fark ettiğinizde bu, yeterince su emdikleri anlamına gelecektir; bu nedenle, su çıkarıldıktan sonra temiz bir bezle silinmelidir.

Soyulmuş kavrulmuş kestane

Yapışmaz bir tavada kestaneleri yüksek ateşte, mümkünse çentikli tarafı yukarı gelecek şekilde, eşit şekilde pişecek şekilde ısıtın.

Kapağı kapatın ve aralıklarla izleyin; Dış kabuğu iyice kabarınca kestaneleri tavadan çıkarın.

Bir çift lastik eldiven kullanarak kabuğu hala sıcakken çıkarmaya başlayabilirsiniz . Bu tamamen basit bir işlemdir. Ve bir anda gerçekten karşı konulmaz bir mevsim meyvesinin tadını çıkarabileceksiniz.

ev