Orkideler evinizi yüceltebilir ve güzel kokular verebilir. Bu nedenle, onları günlük olarak nasıl iyi tutacağınızı bilmek gerekir. Limon suyunun onları uzun süre hayatta tutmanıza nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin. Bu güzel çiçekler için bu numarayı benimsemeniz güvenli bir bahis!

Bu çiçekli bitkiler mizaçlı olabilir ve bakımı zor olabilir. Neyse ki, onları daha kolay korumanıza izin verecek bir numara var. İlkesi? Limon suyuyla sulamak, onları sağlıklı tutmanızı sağlayacak bir sır.

Bu çiçeklerin sağlıklı kalması için uygun şekilde bakılması gerekir. Bu nedenle özellikle tropik ormanlarda doğal olarak yaşayan bitkiler oldukları için orkidelerin nasıl sulanacağını ve gübreleneceğini bilmekte fayda var. Bu nedenle nemli, karanlık ve sıcak bir iklimde gelişirler.

Orkidelere neden limon suyu eklemeye değer?

Orkideler için bakımlı

Limon, bitkiler için de sağlıklı olan birçok vitamin ve mineral içerir. Ek olarak, turunçgil meyvesi bakterisit özelliklere sahiptir, C vitamini ve B grubu vitaminlerin yanı sıra potasyum ve hatta magnezyum içerir. Orkidelerin güzel çiçeklere ve parlak yapraklara sahip olması için zaman zaman sulama suyuna birkaç damla limon suyu ilave edilmesi tavsiye edilir. Bu meyve suyu asitlendirecek ve orkideler toprağın asitliğini sevdiği için bu onların büyümesine çok olumlu etki yapacaktır. Yaprakların güzelce parlaması için su ve limon suyuna batırılmış bir bezle nazikçe yıkayabilirsiniz.

Orkideyi limonla sulayın

İyi bir büyüme için orkidenin haftada bir sulanması gerekecektir. Bunun diğer saksı bitkilerinden biraz farklı bir şekilde yapılması gerekecektir. Birkaç damla limon suyuyla birlikte tabağa ılık su dökün ve bitkiyi içine yerleştirin. Kavanozu çıkarmadan ve her zamanki yerine yerleştirmeden önce 30 dakika etki etmesini bekleyin. Yapraklar gür ve taç yapraklar muhteşem olacak!

Orkide ne ile beslenir?

Orkidenin çiçek açması için özel gübrelere ihtiyacınız olmayacak. Mucize gübre kapınızın önünde ve hiçbir maliyeti yok. Limon suyu.

Bu bileşen, orkidenin kök sistemini güçlendirmek, kök çürümesini önlemek ve çiçeklenmesini teşvik etmek için iyidir. Gübreyi hazırlamak için biraz su ile limon suyunu karıştırın – 3 litre suya 100 mililitre meyve suyu. Çiçeği altı haftada bir bu solüsyonla sulayın.

Bitki için limon bakımının mineral bileşikleri, kök sistemini sağlamlaştırır, büyümesini hızlandırır ve ömrünü uzatır. Hiçbir şeyi bozmamak için, zararlılara karşı direncini arttırırlar.

Orkide ne sıklıkla sulanır?

Orkide Bakımı

Bitki yazın 7 günde bir, kışın ise ayda 2-3 kez sulanmalıdır.

Orkideyi izlemek de önemlidir. Yaprakların uçlarında solma veya bükülme fark ederseniz, bitkinin daha fazla suya ihtiyacı olduğu anlamına gelir. Yapraklar yumuşaksa ve çürümeye başlıyorsa çok sık sulama yapıyorsunuz demektir. İyi büyüme için oda sıcaklığında yağmur suyu kullanmak da en iyisidir.

ev