Orkide: Olağanüstü bir çiçeklenme için sadece tek bir bileşen!

En sevilen ve takdir edilen bitkilerden biri de hiç şüphesiz  orkidedir  . Aynı derecede büyüleyici çiçekler üreten muhteşem bir bitkiden bahsediyoruz. Bu nedenle ofis, mağaza vb. ortamlara rahatlıkla yerleştirilebilir. Bu nedenle sadece bahçede veya evdeki terasta değil, aynı zamanda bu bitki son derece çok yönlüdür ve farklı ortamlar için seçilebilir. Tam da bu dönemde, ilkbaharda orkide sözde  bitkisel kış uykusundan çıkar  .

En iyi şekilde çiçek açabilmesi için bitkinin yeterli hava ve iklim şartlarına sahip olması gerekir; Ayrıca yeterli aydınlatma sağlanmalı, rüzgar ve yağmurdan korunmalıdır. Orkidenin en iyi şekilde büyümesini sağlayacak küçük bir püf noktası olduğunu biliyor muydunuz? Tarçın hakkında konuşuyoruz   . Nasıl kullanılabileceğini görelim!

Orkide: Olağanüstü bir çiçeklenme için sadece tek bir bileşen!

Tarçın: fantastik baharat

Okuduğumuza göre  tarçın , orkidenin  doğru büyümesi ve dolayısıyla çiçeklenmesi için belirleyici olabilecek bir elementtir   . Birçoğunun zaten bildiği gibi, yemek pişirmede çok sık kullanılan bir baharattır: O kadar eskidir ki, İncil’de bile adı geçmektedir   ve araştırmaların gösterdiği gibi, Yunanlılar, Latinler ve hatta Mısırlılar tarafından zaten kullanılmıştır. . . Batı’daki yayılımı özellikle orta çağa kadar uzanıyor: Aslında 17. yüzyılın ilk yarısında tarçın ağaçlarını doğrudan Sri Lanka’dan (menşe ülkesi) diken Hollandalılardı.

Daha önce de belirtildiği gibi, tarçın günümüzde yemek pişirmede, örneğin çeşitli tatlıların hazırlanmasında kullanılmaktadır (tarçınlı rulo artık meşhurdur). Bu türdeki diğer pek çok baharattan farklı olarak gastronomi alanında kullanılabilecek kısmı sapından, daha doğrusu küçük kahverengi parşömenlere benzeyen dallarından geliyor. Bununla birlikte, neden orkidelerin lehine kullanılabilir?

Sağlıklı ve güçlü orkide: Tarçın kullanın!

Tarçın, koku alma özelliğinden ziyade yapısı açısından da faydalı  olabilir  .  Çubuk, orkidelerin saplarını desteklemek için kullanılabilir: Çiçeklerin açması için yer bıraktığınızdan emin olarak , bazılarını toprağa yerleştirmeniz gerekecektir  . Buna ek olarak tarçının olağanüstü dezenfektan özelliklere sahip olduğunu da söylemek gerekir: Bu nedenle baharat, sapları kırılmış veya hasar görmüş olsa bile bitkiyi iyileştirir. Kısacası orkidemiz için ne kadar faydalı olabileceğini hemen fark etmek için bu olağanüstü baharatı kullanmanızı öneririz.

ev