Orkideler güzel iç mekan bitkileridir ancak son derece kırılgandır ve bakteri riski altındadır. Orkidelerinizi hastalık tehdidinden korumanızı sağlayacak doğal unsuru keşfedelim. Detaylar burada.

Orkide tozu

İnsanların evlerinde en çok bulunan iç mekan bitkilerinden biri hiç şüphesiz  orkidelerdir  . Doğada bu bitkilerin etkileyici bir çeşitliliği vardır, çünkü 30 binden fazla farklı tür vardır.

Her orkide, çiçeklerinin boyutuna, rengine, tonuna ve diğer birçok hususa göre farklılık gösterecektir. Menekşeden pembeye, sarıdan beyaza, maviden turuncuya kadar her renkteki orkideleri bulmak mümkün olacak. Gerçek bir renk cümbüşü.

Orkidenin esas olarak bir  ev bitkisi olduğundan bahsetmiştik  . Aslında burası tam olarak onun en iyi büyüyebileceği, tehlikelerden ve tehlikelerden korunabileceği yer olacaktır. Buna rağmen bu bitki  çok kırılgandır ve çeşitli koşullara karşı hassastır  . Bu nedenle parazitlerin, bakterilerin veya diğer hastalıkların saldırısına uğramasını önlemek için tüm hareketleri mümkün olan en doğru şekilde gerçekleştirmek sizin sorumluluğunuz olacaktır.

Orkidelere en iyi şekilde bakmak ve onları bakterilerden korumak çok karmaşık değildir. Aslında bazı  basit önlemlere ihtiyaçları olacak  . Ancak bu bitkilerin verdiği “garip” sinyallere de dikkat etmeniz gerekecek.

Bitkinin doğrudan güneş ışığına maruz kalmasının önlenmesi çok önemli olacaktır   . Bu nedenle orkide, güneş ışınlarına temas etmeden ışık yapraklarına ulaştığı sürece evimizin içini sever.

Güneş ışınları o noktaya gelmediği sürece orkidenizi pencere kenarına da yerleştirebilirsiniz. Bitkiyi çadırla korumak da mümkün olacak. Ancak önemli olan güneş ışınlarıyla doğrudan temastan her zaman korunması olacaktır. Ancak beklendiği gibi her zaman ışığa maruz bırakılması gerekecek.

Bu yazıda size orkidenizin hastalanma riskini en aza indirecek olağanüstü bir numara göstermek istiyoruz   . İşte gerçekten işe yarayacak spesifik içerik.

Orkideler için bakterilere karşı mükemmel koruma – işte bilmeniz gerekenler

Orkideyi dairenin güneydoğu veya güneybatı bölgesine yerleştirmek  en iyi stratejidir. O halde dikkate alınması gereken bir diğer husus evin ısıtılmasıyla ilgili olacaktır. Orkidenizi radyatör veya şömine gibi ısı kaynaklarının yakınına yerleştirmekten kaçının. Bitkinin ne çok soğuk ne de çok sıcak, ılıman bir sıcaklıkta yaşaması önemli olacaktır.

Orkide

20° civarında orkide her zaman optimum büyümeye sahip olacak ve sağlıklı ve gür olacaktır. Yaz aylarında orkideyi havalandırılan bir alana yerleştirmek, güneşin içeri girmesini engellemeye daima dikkat etmek önemli olacaktır.

 Ev ortamındaki  aşırı  nem, orkidenizi parazitlerin ve tehlikeli bakterilerin saldırısına uğrama riskiyle karşı karşıya bırakabilir  . Böyle bir durumda bitki hastalanır ve en kötü durumda ölebilir.

Piyasadaki bazı kimyasal ürünler  bu parazitleri yok etme kapasitesine sahiptir  ancak bunlar hiçbir zaman uzmanların önerdiği çözüm olmayacaktır. Aslında orkidenizin her zaman sağlıklı kalmasını sağlayacak birkaç püf noktası var. Özellikle  doğal bir unsur  bu konuda gerçekten işinize yarayacaktır . Burada bununla ilgili tüm bilgilere sahipsiniz.

Parazitlere karşı çözüm.

Orkidenize gelebilecek herhangi bir parazit saldırısını etkili bir şekilde yok etmenizi sağlayacak doğal çözüm  zerdeçal kullanmak olacaktır  . Doğru anladın! İnsan vücudu için yüksek antioksidan ve antiinflamatuar özelliğe sahip olan bu element, bitkilerinizde sorun yaşamamanız için de oldukça faydalı olacaktır.

Zerdeçal

Dolayısıyla sadece mutfakta değil, ikincil gibi görünen diğer amaçlarla da kullanılması mümkün olmayacaktır. Yapmanız gereken ilk şey bakteri ve parazitlerin saldırısından en çok etkilenen kuru dalları kesmek olacaktır. Daha sonra kuruyan kökler saksıdan  çıkarılıp  su ile yıkanmalıdır  .

Zerdeçal tozunu alın ve bir çorba kaşığını bir kase ılık suda eritin  . Her şeyi filtreleyin ve elde edilen karışımı bir sprey buharlaştırıcıya ekleyin. Bu karışımı orkidenizin yapraklarına ve köklerine püskürtün   ve orkideyi toprak, çakıl taşları ve hindistancevizi lifi içeren bir tencereye yeni bir şekilde yerleştirin.

Zerdeçalın antiinflamatuar ve antiparaziter etkisinin  orkideniz üzerinde çok olumlu etkileri olacaktır  . Bu değerli müdahalenin ardından eskisi gibi sağlıklı ve güçlü bir şekilde büyüyecek.

ev