Ona çiçeklerle anlatmaya ne dersin? Yüce ve renkli orkideler, bu durum için mükemmel çiçeklerdir. Bu güzel bitkiler gücü, güzelliği, sevgiyi ve lüksü temsil ettikleri için çok güçlü bir sembolizme sahiptirler. Bununla birlikte, ikincisi hızla solabilir ve onlara iyi bakmak önemlidir. Ancak onları çabucak canlandırmak için 3 basit ve etkili ipucu olduğundan kaybolurlarsa üzülmeyin. İç mekanınıza bir yaşam dokunuşu getirecek bir şey.

Evinizde güzel çiçeklerin olması tedavi edicidir. Güzel bir vazoda çiçek açtıklarını görmek günlük hayatınızı renklendirir ve orkideler evinize ince ve narin bir koku yayar. Talihsizlik yüzünden kururlarsa, onlara ikinci bir hayat vermek için radikal ipuçları var. Onları nasıl koruyacağınızı öğrenin ve güzelce çiçek açmalarına izin verin.

yüce bir çiçek

Çiçekçide en çok talep edilen bitkilerden biridir çünkü uzun süredir şişe yaratıcılarına ilham veren bir parfüm yaymaktadır. Güzel renklere sahip bu kırılgan çiçeğin evde olması hoştur ve güzellik ve güç imajını taşır. Tarihsel anekdot: Eski Yunanistan’da kadınlar, doğmamış çocuğunun babası büyük ve yeni yumrular yerse, ikincisinin bir erkek olacağına ikna olmuşlardı. Tersine, eğer anne bebeklerle besleniyorsa, bir kız çocuğu bekliyor olacaktır.

Bu bitki aynı zamanda on dördüncü evlilik yıldönümlerini de sunuyor. Bu nedenle, önünde hala parlak bir geleceği olan birden fazla sembole sahip bir çiçek. Sadece kırılgan kalır ve onu canlı tutmak için hassas bakım gerektirir. Yeni sürgünler oluşturmak ve onu sürekli çiçeklendirmek, 3 basit ve etkili ipucunun yardımcı olabileceği zorlu bir görevdir.

Orkidelerime nasıl ikinci bir hayat verebilirim?

Onları besleyin! Birçoğumuz bitkilerimizi sulamayı unutuyoruz. Ancak, ikincisi düşündüğünüzden çok daha fazla suya ihtiyaç duyar. Vazodaki suyu iki günde bir değiştirin ve güzel orkidelerinize iki haftada bir sıvı gübre verin.

Kreşinizden fosfor ve potasyum açısından zengin bir tane alın. Bu çiçekler açtığında, onları beslemeyi bırakın ve hidrasyon sıklığını azaltın. Yeni sürgünlerin ortaya çıkmasına tanıklık etmeyi sağlayan bir mola.

Işık vardı!

Çiçeklerin yaşamak için suya ihtiyacı varsa, güneş de tüm bitkiler için hayati önem taşır. Sonbahar güneşi, ışınları nazik olduğundan ve bitkinin çiçek açması için enerjiyi ilettiğinden bu harikalar için idealdir. Bu yüzden onları evinize davet etmek için bu mevsimi seçin ve hatta onları dışarı bile çıkarabilirsiniz.

Termal şok oluşturun

Termal şok, güzel orkidelerinizi sıcak ve soğuk olmak üzere iki farklı iklime maruz bırakmayı içerir. Diğer çiçeklerden farklı olarak, ikincisi onları soldurmaz, aksine gelişmesine yardımcı olur. Bu aynı zamanda yeni sapların büyümesine de yardımcı olacaktır. 15 derece olduğunda, tüm gün slime’ını çıkarabilirsin.

Akşam olduğunda, onları getirin ve bu hareketi 15 gün boyunca tekrarlayın. Yalnız, bu ulvi bitkileri ısıtma da dahil olmak üzere ısıya maruz bırakmamaya özen göstermek önemlidir. Ancak evinizdeki sıcaklık 20°C’yi geçerse serin yerlere koyun. Bu bitkileri evde olabildiğince uzun süre tutmak için temel hareketler.

Evde bir parça mutluluk

Bahçıvanlığın erdemleri psikolojik bir bakış açısıyla kurulursa, içinizde çiçek bulundurmak da kendinize bakmanın bir yoludur. Güzellik, evde iyi hissetmek için önemlidir ve zevkinize göre uyarlayabileceğiniz çiçekli kompozisyonlarla yaratıcılığımızı ifade etmemize de olanak tanır.

Çiçeklerin her biri bir sembolizm taşır.

Örneğin gül, sevgiyi ve tutkuyu tercüme eder. Ortanca şükran ve tanıma anlamına gelebilir. İris ise bilgelik, cesaret ve umut duygusu taşır. Çiçek vermek ve almak aynı zamanda onları değiştirenler arasında güçlü bağlar oluşturan ilişkisel bir eylemdir. Örneğin şakayıkların romantizm veya pişmanlık çağrıştırdığını biliyor muydunuz? Bizi büyülemekten asla vazgeçmeyen bu doğa harikalarıyla çevirebileceğiniz ikirciklilik.

ev