Orkide, kesinlikle çok takdir edilen bir bitkidir, ancak biraz özel bakıma ihtiyacı vardır. Onları görelim.

Orkideyi buraya koyarsanız 10 yıl çiçek açar ki bu evin ideal yeridir.

Kendi evinin içinde en orijinal mobilyaları veya mobilya aksesuarlarını bulmanın tadını çıkaranlar var . Gerçekten de, bir eviniz olduğunda ve sahibi olduğunuzda, onu özel bir şeyle süslemek istemeniz oldukça doğaldır.

Öte yandan, örneğin, bitkiler, kesinlikle çok fazla doğal alanın bulunmadığı büyük şehirlerde yaşayanlara hitap edebilecek bir yeşil dokunuştur.

Ve bu bağlamda, seçim için gerçekten şımarık olduğu söylenebilir. Aslında, bizim için çok sayıda seçenek var.  Bu nedenle, güzel görünümün yanı sıra fayda sağlayan farklı boyutlarda çiçek vazoları veya fideler tercih edilebilir .

Bu nokta üzerinde durmayacağız ama en azından bazı iç mekan bitkilerinin havayı temizlemeye ve oksijenlendirmeye ve hatta bazı durumlarda ortamı nemlendirmeye yardımcı olduğunu hatırlatmak istiyoruz .

En yaygın olanlardan biri, tam da bariz güzelliği nedeniyle orkidedir . Tropikal, zarif ve uzun ömürlü olmasının yanı sıra çeşitli renkleri de bulunmaktadır. Bu nedenle sarı , pembe , mavi ve diğer hoş tonlarla bulabilirsiniz .

Bununla birlikte, ne yazık ki, bir kez satın alıp dairenize getirdiğinizde, kaybolması uzun sürmeyen bazılarınızın başına da gelebilirdi. Olabilir, çünkü bu bitkiler bakım talep ettikleri kadar güzeller .

Bu nedenle, unutmamalıyız ki, bir orkide satın almadan önce , kolayca veda etme riskini almamak için bazı önemli bilgilerin akılda tutulması gerekir. Bu nedenle, sonraki birkaç satırda, ne olduğunu ve onu mümkün olan en iyi şekilde tutmanın temel kurallarının neler olduğunu daha ayrıntılı olarak anlayalım .

Orkide ile kaçınılması gereken hatalar

Öncelikle unutulmamalıdır ki saksısını değiştirip gömmek gerekli değildir , hatta zararlı olabilir . İkincisi, yukarıda belirtilen kökenlere sahip olduğundan, ana Aşil topuğu kesinlikle soğuk ve ışık eksikliğidir .

orkide

Ayrıca orkidelerin bulunduğu vazoyu hareket ettirmemek iyi ve doğru olacaktır çünkü bu bitkiler konum değişikliklerini sevmezler. Ancak dikkatli olun, mutlaka kaçınılması gereken belirli alanlar vardır .

Her şeyden önce, orkidenizi perdelenmemiş bir pencerenin yanındaki bir pencere pervazına koymayın , çünkü doğrudan güneş ışığı yaprakların ve tomurcukların kaçınılmaz bir kuruma sürecini başlatma eğilimindedir.

Orkidenin soğuk ortamda kalamayacağından daha önce bahsetmiştik , buna dikkat edilmelidir, ancak radyatörün veya klimanın yanına koyma hatasına düşmemek gerekir .

Bununla birlikte, söz konusu tesisi tehlikeye atabilecek oldukça sık bir hata olabilir. Evet, çünkü bu cihazlardan çıkan suni ısı, orkidenin olması gerektiği gibi nefes almasına izin vermiyor.

Son bir ipucu, belki de en bariz olanı, orkideyi evin dört ayaklı dostunuzun ulaşabileceği bir yerine koymamak . Aslında, köpek veya kedi onu bir oyuncak sanabilir ve parlak renklerden etkilenerek ona zarar vermeye başlayabilir.

Kısacası, bu ipuçlarını takip edebilirseniz, belki de orkidenizi daha uzun süre canlı tutma imkanına sahip olursunuz.

ev