Her zaman pırıl pırıl bir tuvalete sahip olmanın tek yolunun zehirli ve kirletici kimyasallara başvurmak olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Parlak tuvalet

Çok basit bir çözüm, sonunda kaybolacak olan en zor lekelerin sorununu bile çözer. Kirlilik açısından çok düşük bir maliyetle bu inanılmaz sonuca ulaşmak için ne yapmamız gerektiğini öğrenelim.

Banyo temizliği

Banyo evde temizlik sorununun en çok yaşandığı odadır. Bütün bunlar  , her evin temel unsuru olan tuvaletin  hızla milyonlarca bakteri ve mikrop için bir üreme alanı haline gelmesi nedeniyledir.

Tuvalette uygun hijyeni sağlamak için tuvaletin   yeniden yeni görünmesini sağlayacak bir dizi ev yapımı numara var.

Banyoda sarı lekeler.

Kendine saygılı herhangi bir evde, her kullanışlı köşenin hijyenine dikkat etmek gerekir. Ancak huzur içinde yaşanacak bir evin en azından  banyosunun temizliğinin tam olarak sağlanması gerekir.

Bir çatışma bölgesi olmasına  ve sonuçta en az uğraşmak istediğimiz bölge  olmasına rağmen yine de dezenfekte edilmesi gerekiyor. Sadece nasıl hareket edeceğinizi bilmeniz yeterli ve banyo hızlı ve kolay bir şekilde temizlenebiliyor.

Bu vesileyle özellikle  tuvalet temizliğine odaklanarak  sadece biriken kireci değil, sarı lekeleri de yok ettik.

Parlak tuvalet

Tuvaletimizde   aşırı kireç birikiminin yanı sıra sarı veya koyu lekeler de varsa bunun basit ama etkili bir çözümü var. Yalnızca iki malzemeye ihtiyaç duyan bir çare:  kağıt havlu ve beyaz sirke.

Köpüklü bir tuvalet için, peçeteler ve beyaz sirke.

Köpüklü bir tuvalet oluşturmak için bu basit sistemi uygulamaya koymak için öncelikle tuvalette bulunan tüm suyu boşaltmanız gerekecektir   . Piston gibi özel bir ekipman var.

Ancak elimizde yoksa basit bir ”  paspas  ” yeterli olacaktır, ayrıca eski havluları da kullanarak tamamen kurutabiliriz.

Bu yüzden önce tuvaletin sifonunu çekiyoruz, ardından bardağın dibindeki tüm suyu kurutuyoruz ve üzerine  bol miktarda beyaz ispirto sirkesi dökmeye başlıyoruz.

Bu, temizlik için kullanılan, normal damıtılmış beyaz sirkeden biraz daha güçlü bir sirkedir.

Bardağın tabanının neredeyse tamamını dolduracağız, ardından koruyucu eldivenleri taktıktan sonra,  birkaç kağıt peçeteyi beyaz sirke ile ıslatmaya devam edeceğiz  ve bunu yavaş yavaş bardağın iç kısmına, en gizli kısmına uygulayacağız.

Uygulama yapılacak kısmın tamamı kaplandıktan sonra kavisli bir diş fırçası ile  camın ortadan  kaldırmak istediğimiz sarı ve koyu lekelerin bulunduğu tabanını dikkatlice ovalamaya başlıyoruz.

Plastik eldivenli tuvalet ve el.

Uzun bir süre , tercihen bir gece bekletin     ve ardından sirkeye batırılmış kağıt havluları çıkarmaya başlayın, ardından en gizli köşeleri bile fırçalamaya ve tuvaletin sifonu çekmeye başlayın. Sonunda sonuç pırıl pırıl bir tuvalet olacak.

ev