Patates: onları filizlendirmeyin. İşte büyükannenin onları korumak için hilesi

Mutfakta en çok kullanılan yiyeceklerden biri kesinlikle patatestir. Aslında, bu yumruların eşsiz bir tadı vardır ve herkes onları sever.

Hangi şekilde pişirirseniz pişirin, patatesler herhangi bir özel hazırlık yapmadan bile herkesin damağını çıldırtıyor.

Ucuz ve çok yönlüdürler ve pratik olarak genç ve yaşlı suyun ağızlarını yaparlar.

Bununla birlikte, insanlar patates almaya ve birkaç gün boyunca yememeye alışkındır. Bununla birlikte, bu, patateslerin tam olarak filizlenmesine neden olabilir, çünkü çoğu insan onları saklamak için etkili bir yöntem kullanmaz.

Bu nedenle, bunun olmasını önlemek istiyorsanız, patateslerde filizlerin ortaya çıkmasını önlemek için okumaya devam etmeniz ve yararlı bir numara bulmanız yeterlidir.

 

Patates: Filizlenmemeleri için onları nasıl saklayacağınız aşağıda açıklanmıştır. Bu ipuçlarını takip edin.

Açıkçası, bir yiyecek satın aldığınızda, onu mümkün olan en iyi şekilde koruma yöntemini aklınızda bulundurmanız gerekir.

Patatesler genellikle büyük miktarlarda satın alınır, bu nedenle onları saklamanın en iyi yöntemini bilmek çok önemlidir.

Bunu yapmak için, öncelikle sürgünlerin görünümünün, bu yumru köklerde çok yüksek seviyelerde solanin olduğu anlamına geldiğini bilmelisiniz. Bu madde patates tarafından zararlılara karşı kendini savunmak için kullanılır. Yemek pişirmenin bu maddenin risklerini azalttığı doğru olsa da, yüksek solanin seviyeleri gastrit, kusma, mide ağrısı, karın ağrısı ve mide bulantısına yol açabileceğinden riske atmamak en iyisidir.

Quindi salta subito all’occhio che è meglio evitare la comparsa di germogli sulle patate.

Bunu yapmak için önce onları kuru ve soğuk bir yerde saklamalısınız. Ancak, çok fazla nem onları anında mahvedebileceğinden, buzdolabında saklanması tavsiye edilmez.

Ama umutsuzluğa kapılmanıza gerek yok! Patateslerinizi herhangi bir risk almadan mümkün olan en iyi şekilde korumanızı sağlayacak muhteşem bir büyükanne numarası var.

Patates: Onları iyi korumak için büyükannenin hilesini keşfedin. Çok faydalı ve çok kolay olacak

Büyükannelerden kalan makyajı kullanmak gerçekten çok kolay. Patatesleri büyük bir sepete koyun ve birkaç elma ekleyin.

Aslında elmalar, patateslerin olgunlaşma sürecini yavaşlatabilecek etilenleri serbest bırakacaktır.

Kolay değil mi?

Bununla birlikte, patatesin üzerinde ortaya çıkan filizler azsa, parçayı bir bıçakla çıkararak her zaman kullanabilirsiniz. Değilse, yani çok sayıda varsa, hemen atmalısınız.

Patatesleri uzun süre saklamanız gerekiyorsa, diğerlerini kirletebilecekleri için en hasarlı olanları çıkarmak için ilk sıyırma yapmanızı tavsiye ederim.

Sonuç olarak, size başka bir tavsiye vermek istiyorum: onları yıkamayın! Bunu asla yapmak zorunda kalmazsınız çünkü su nemi arttırır ve böylece tomurcuk büyüme sürecini hızlandırır.

Tek yapmanız gereken, yumrularınızı mümkün olan en iyi şekilde tutabilmeniz için bu basit bilgileri uygulamaya koymaktır.

Bu sayede hem çok paradan tasarruf edeceksiniz hem de onları huzur içinde ve hasta hissetme korkusu olmadan yiyebileceksiniz.

Tabii ki, onları istediğiniz gibi pişirin: sonuç her zaman aileniz tarafından çok takdir edilecektir.

Yapmam gereken tek şey, işinizde hepinize en iyisini diliyorum.

ev