Limon ve limon kabukları mutfakta birinci, ikinci ve harika garnitürler hazırlamak, bulaşıkları yıkamak, tezgahı, lavaboyu cilalamak, her türlü sağlık sorununu çözmek için ve aynı zamanda başka şekillerde de yararlı olabilir.

Pencere kenarında limon kabukları

Örneğin, özellikle evin pencerelerinden gizlice  içeri girmeye çalışan hayvanları korkutmak için limon kabuklarını kullananlar var.

Sinekler herkes için can sıkıcıdır, evin içine kir getirirler, insanların ve yiyeceklerin etrafında vızıldamayı bırakmazlar  ki bu da oldukça rahatsız edicidir. 

Mutfakta olduğunuzda, özellikle yemek pişiriyorsanız veya özellikle kızartma yapıyorsanız, genellikle temiz havaya ihtiyaç duyarsınız, ancak sonunda bunların sizi korkutmasına veya korkutmasına izin verirsiniz. Eve girmelerinden çok korkuyoruz çünkü o zaman onları dışarı çıkarmak neredeyse imkansız.

Sinekleri evinizden uzak tutmak için bazı ipuçları

Yapmanız gereken  pes etmemek  ve tamamen vazgeçmemek, bu yüzden öncelikle mutfak penceresini veya yatak odası penceresini açmanız ve ardından sinekleri korkutup kaçırmanızı sağlayacak şaşmaz doğal ilaçlardan faydalanmanız gerekiyor. Sağlığınız için kötü olan kimyasallara ve böcek ilaçlarına başvurmanıza gerek kalmadan.

evde sinekler

Bu arada  hepimiz meyve ve sebzelere dikkat etmeliyiz  çünkü ilk çürüyenler onlardır ve eğer farkına varmazsak bu bir sorundur. Bunlar kolayca sinekleri ve daha fazlasını çeker. İkinci olarak tütsü seviyorsanız sinekleri korkutan lavanta, limon otu ya da sardunya tütsülerini kullanabilirsiniz.

Aynı şekilde karanfiller de özellikle sinir bozucudur ancak limon dilimleri veya limon kabuğunun kendisi de farklı değildir.

Limon ve biraz sirke ile mutfaktaki sinekleri birkaç adımda nasıl uzaklaştırabilirsiniz?

Mutfaktaki sinekleri yok etmek ve dolayısıyla pencereden girmelerini önlemek için limonu kesin,  narenciye kabuğunu çıkarın  ve sıkıca kapatılmış bir peçetede saklayın. Daha sonra mutfak penceresinin pervazına oturur, koku güçlü ve ağır olmasa bile onları uzak tutacaktır.

Alternatif olarak 4 yemek kaşığı sirke, bir yemek kaşığı sıvı sabun, bir plastik şişe ve biraz makasla onlara güzel bir tuzak hazırlayabilirsiniz. Daha sonra şişenin boynu kesilerek  ters çevrilerek şişenin içine yerleştirilir. 

Sirke ve sabunu dökün, her şeyi çalkalayın ve açık olan şişeyi pencerenin kenarına yerleştirin. Sinekler veya çekilen tüm hayvanlar pencereye gidip içeri düşecek ve  dışarı çıkamayacaklardır.

sinek tuzağı

Aksi takdirde 100 gr şeker, 1 litre süt ve 50 gr toz biberle başka bir tuzak hazırlayabilirsiniz. Her şeyi kısık ateşte en az on dakika pişirin, ardından derin bir tabağa dökün, sinekler yapışana kadar üstte dinlenecektir.

Ancak iş burada bitmiyor çünkü aynı kolaylıkla ve hızla pencere kenarlarını veya büyük pencereleri temizlemek için kullanabileceğiniz harika bir böcek ilacı yaratabilirsiniz  .

Bir bardak beyaz sirke

Şöyle hazırlanır: Taze nane yaprakları, içinde sirke bulunan bir kavanozda yumuşatılır ve 7 gün boyunca yumuşamaya bırakılır. Gerekli süre geçtikten sonra solüsyonu tercihen bir sprey şişesi kullanarak bir şişeye dökün ve camın üzerine püskürtün.

Çözüm sayesinde sirke kullanımı sayesinde camlar temiz, berrak ve parlak olmakla kalmayacak, aynı zamanda sinekleri ve diğer tüm böcekleri uzun süre evden uzak tutacaktır. Limon kabuklu peçetenin ve camdaki sıvının etkisi geçmeye başladığında hepsini tekrar yapabilirsiniz.

ev