Alışverişte kullanılan plastik poşetler eve geldiğinizde atılmıyor, bu yöntemlerle tekrar kullanılabiliyor.

Çantaları yeniden kullanın

Geri dönüşüm , atığın artık kabul edilemez bir sınıra ulaştığı bir dünyada paroladır . Bu nedenle, mümkün olduğunda, çeşitli türden nesnelere ikinci bir hayat vermek için çok az şey yeterli olacaktır. Marketlere verilen plastik poşetlerin tek bir ömrü yoktur çünkü renkleri ve yapıldıkları malzeme sayesinde farklı ve eğlenceli şekillerde geri dönüştürülebilirler. Gibi? Hemen öğrenelim.

Alışveriş poşetleri nasıl yapılır?

Plastik torbalar, nesneyi hafif ve ince yapan polietilen başta olmak üzere başka malzemelerle de yapılabilir. Bugüne kadar mısır veya diğer organik malzemelerden yapılmış çantalar da yaygındır.

Yaygın olarak kullanılan bu ürünün 1965 yılında İsveçli mühendis Thulin’in buluşu sayesinde icadı olmuştur. Bugün hala her türden farklı malzeme ve renkte de olsa kendine yer bulan icatlardan biridir.

plastik poşetler

Harcamaları sınırlamak ve insanların ağırlığı akıllıca dağıtarak evlerine kadar taşımalarına yardımcı olmak için yaratıldı . Sadece bu da değil, aslında bu çantalar sayesinde tüketicilerin çantalar gibi bir müttefike sahip olarak çok daha fazlasını satın alabileceği düşünülüyordu.

Son zamanlarda çantalar, büyük tüketimleri ve dağılmaları ve geri dönüştürülmemeleri durumunda çevreye verebilecekleri zarar nedeniyle inceleme ve eleştirilere konu oldu. Dikkatli ve sürekli kullanım kesinlikle küçümsenmeyecek kadar önemlidir.

Süpermarket plastik poşetlerinin geri dönüştürülmesi: eğlenceli fikir

Bu polietilen poşetlerin bin ömrü varsa bu da malzemesi sayesindedir. Eve geldiklerinde onları atmak değil, çevreye dikkat ederek geri dönüştürmenin bir yolunu bulmak önemlidir . Alışveriş yapmak için veya mevsim geçişlerinde gardıroplarda kıyafet saklamak için kullanılabilirler.

Ve yine, diğer çantaları boşa harcamadan nesneleri veya kumaşları taşımak veya çocuklarla birlikte yaratıcı bir şeyler icat etmek için yararlı olabilirler. Bir örnek? İhtiyacınız olan şey şudur :

  • 1 alışveriş çantası
  • 1 makas
  • sicim
  • dikiş ipliği
  • yeşil renkli çiçekler için şerit

İşlem çok kolay aslında ilk önce çantayı kulplu ve alttaki kapalı parçadan ayırmak gerekecek. Hemen ardından poşeti daima makasla 12x12cm kareler halinde kesin.

İpi alın ve daha uzun bir taban bırakarak bir daire yapın, ardından torbadan elde edilen kareyi yerleştirin .

alışveriş çantası geri dönüşüm

İşlemi beş kez tekrarlayın ve ardından çiçeklerin sapını oluşturmak için çeşitli daireleri birleştirin. Sapları dikiş ipliği yardımıyla kapatın ve ardından yeşil çiçekli bant yardımıyla gövdeyi sarın. Nihai sonuç? Çocukları ve yetişkinleri eğlendirmek için uygun güzel bir geri dönüştürülmüş DIY çiçek.

ev