Buzdolabında sabun kullanmak belki de hiç bilmediğiniz ve sizi bugünden kurtaracak bir hiledir. Deneyin ve artık onsuz yapamayacağınızı göreceksiniz.

Buzdolabındaki sabun

Buzdolabında ve evde kötü kokuların oluşmasını önlemek için sabunun mükemmel bir yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Evet, ya uyumadan önce takabilirsiniz ve ertesi sabah buzdolabında kötü kokular kalmaz, ya da birkaç gün evden uzakta olacağınızı bildiğiniz tatile çıkmadan önce kullanabilirsiniz.

Aslında, çoğu zaman buzdolabında bozulan ve daha sonra içeride kötü kokular bırakan bazı yiyecekler bulunur ve buzdolabını her açtığınızda kokunun istilasına uğrarsınız. Bunu önlemek için çeşitli çareler vardır ve en çok tavsiye edileni sabundur. Ancak bu noktaya gelmemek için buzdolabındaki ürünlerin son kullanma tarihlerini kontrol etmek her zaman iyidir.

Buzdolabındaki Marsilya sabunu: Tüm kötü kokuları yok eder

Marsilya sabunu, Fransa menşeli, genellikle katı halde bulunan ve evde bakım için mükemmel olan bir sabundur. Antik çağlarda bu sabunu hazırlamak için belirli oranlarda bitkisel yağ kullanılırdı ve genellikle sızma zeytinyağı kullanılırdı. Ancak yıllar geçtikçe orijinal tarif değişikliklere uğradı ve piyasada orijinalini bulmak zorlaştı.

Bu sabun, buzdolabındaki kötü kokuları gideren ve aynı zamanda buzdolabına harika bir koku verecek malzemelerden biridir . Yapmanız gereken, biraz pul kesip bir fincan kahveyi doldurup buzdolabına koymak.

Marsilya sabunu

Buzdolabında bırakılan bu sabun tüm kötü kokuları giderecektir ve bu sabunu evlerde bulmak neredeyse kesindir. Ancak Marsilya sabununa alternatif başka çareler de var.

İşte buzdolabındaki kötü kokulara karşı diğer çareler

Sabun kullanmak istemiyorsanız, kötü kokuları gidermek için buzdolabına koyabileceğiniz başka malzemeler de var, işte bunlardan bazıları:

  • Sodyum bikarbonat : Klasik doğal ilaçlardan biridir ve bu durumda da işe yarar. Bir kısmını kahve fincanına dolana kadar koyun ve buzdolabında bırakın. Eğer parfüm kullanmak ve sadece kötü kokuları yakalamak istemiyorsanız, tercih ettiğiniz kokunun iki damla esansiyel yağını da ekleyebilirsiniz, narenciye kokuları tavsiye edilir.
  • Beyaz sirke : Mutfakta her zaman bulunan ve temizlik açısından da faydalı olan malzemelerden biridir. Ancak bu evde kötü kokuları yakalamak için buzdolabına bir kahve fincanı dolusu sirke koymanız yeterli. Üstelik ekolojik ve doğaldır ve buzdolabının tamamen temizlenmesi için de mükemmeldir.
kötü kokular
  • Kahve telvesi : buzdolabındaki kötü kokuları yakalamak için de kullanılabilir, ancak bunları atmanın iyi olmadığı anlamına gelmez çünkü çoğu kişi bilmese bile bunları yeniden kullanmanın birçok yolu vardır.
  • Narenciye suyu : Bu en basit yöntemdir ve yapmanız gereken tek şey 1 limon veya 1 portakalın suyunu sıkıp bir bardağa döküp buzdolabında bekletmektir. Kötü kokuları gidermenin yanı sıra buzdolabının içinde hoş bir narenciye kokusu da bırakacaktır.

Ancak buzdolabının özelliklerine dikkat edin, hatta yanlışlıkla buzdolabınıza zarar vermemek için her zaman cihazınızın fabrikasının verdiği talimatlara uymanız tavsiye edilir. Gerçi bu ürünler doğal olduğu için oldukça zor olacaktır.

ev