Zararlıları uzak tutmak ve yabani otları ortadan kaldırmak için sihirli bir bileşen olduğunu biliyor muydunuz? Hangi bileşen olduğunu ve bu faydaları elde etmek için nasıl kullanılacağını öğrenelim!

Çayırda tuz

Zararlıları bitkilerden uzak tutmak için çok fazla para harcamanıza gerek yok, yabani otlara karşı da etkili olan kabartma tozu gibi sihirli bir bileşen kullanın. Nasıl kullanılır? İşte kabartma tozu nasıl kullanılacağı ve bu sorunları mucize ve ucuz bir bileşenle nasıl çözeceğiniz!

Bitki zararlıları

Zararlılar ve yabani otlar bitkilerin düşmanları

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte doğa uyanır ve birçoğu balkonda, terasta, bahçede veya sebze bahçesinde bitki yetiştirmeye başlar. Meyveleri kendi ellerinizle toplama arzusu paha biçilmezdir, ancak bitkiler zararlılar tarafından saldırıya uğrarsa iyi bir hasat almak kolay değildir.

Aslında, bu küçük hayvanların bitkileri istila ettiği ve onlara saldırdığı sık sık olur. Bu durumlarda ne yapmalı? Çözüm, zararlıları ortadan kaldırmada etkili olan ve aynı zamanda bitkilerin ölmesine neden olmayan bir pestisit seçmektir.

Bitki sağlığı için etkili ama zararsız bir ürün seçmek kolay değildir. Çünkü piyasadakiler genellikle kimyasal istikrar içerir ve aynı zamanda pahalıdır. Bu nedenle doğal ilaçlar kullanılır ve bu durumda ucuz ve bulunması kolay bir bileşen vardır. Ne hakkında konuşuyoruz? Kesinlikle evde bulunan ve satın almak zorunda olmadığınız kabartma tozu.

Zararlılara ve yabani otlara karşı mükemmel kabartma tozu

Muhtemelen hiç bilmediniz, ancak kabartma tozu etkili bir pestisittir. Biyolojik olarak parçalanabilen ve uygulanması kolay bir bileşen, bitkileri korumak için yaygın olarak kullanılır. Bu doğal bileşen aslında zararlıları uzak tutabilir vebitkilere karşı agresif olmadan çeşitli böcek türlerini ortadan kaldırmak için mükemmeldir.

Bileşen geniş spektrumlu davranır ve ayrıca haşere saldırılarını önlemek ve bitkilere saldırdıklarında onları ortadan kaldırmak için kullanılır. Bitkilere zarar vermeden, kovucu işlevi nedeniyle yaprak bitlerini,  akarları ve diğer zararlıları uzak tutar.

Kabartma tozu

Kabartma tozunun yabani otlara karşı etkinliği

Kabartma tozu yabani otları ortadan kaldırmak için de etkilidir, bu nedenle bitkileri farklı yabani otlardan uzak tutmak için endikedir. Örneğin, bitkilerin etrafında yetişen çimler veya diğer otlar için çalışır ve yemyeşil büyümelerini sağlamak için gereken değerli besinleri yakalar.

Bu doğal bileşeni kullanmanın avantajı, çok az maliyetli bir bileşen olduğu için piyasadaki ürünlere kıyasla paradan tasarruf etmektir.

Mükemmel çünkü bitkileri kesinlikle yeşil bir şekilde işlemenize izin verir, ekolojiktir, çevreyi kirletmez ve ayrıca toprağın tuzluluğunu arttırır, mahsullerin sonuçlarını iyileştirir.

Bitkilerde kabartma tozu nasıl kullanılır

Evde zaten var olup olmadığı veya satın almanız gerekip gerekmediği önemli değil, kabartma tozu çok düşük maliyetli bir bileşendir ve almak için fazla harcama yapmanız gerekmez.

Bu bileşeni farklı şekillerde uygulayabilirsiniz, ancak şüphesiz daha pratik ve kullanışlı olan şey, bir sprey şişesine aktarılacak bir çözelti oluşturmak ve daha sonra doğrudan tedavi edilecek bitkiler üzerinde buharlaştırmaktır. Etkili bir çözelti hazırlamak için, 2 yemek kaşığı kabartma tozunu bir litre suda seyreltin ve zararlılardan ve yabani otlardan kurtulmak için bitkilerin üzerine püskürtün.

Çözeltiyi iyice sallamaya ve jeti doğrudan çiçek ve meyvelere yönlendirmemeye çalışarak bitkilere püskürtmeye özen gösterin. Uzun süre önleyici bir eylem uygulamak ve parazitlerden yeni saldırıları önlemek için bu işlemi her 20 günde bir gerçekleştirin. Tedaviyi gerçekleştirmek için en uygun zaman sabahın erken saatlerinde veya gün batımından sonra, akşamlarıdır.

Etkileri güvence altına alınır ve bitkileri fahiş rakamlar harcamadan tedavi edebilirsiniz, ancak aramaya bile gitmenize gerek olmayan bir ürün kullanarak çünkü hepimiz mutfakta tutarız.

ev