Bu nedenle, barış zambakınızın en iyi şekilde büyümesini sağlamak için her zaman bu yaygın içerikten bir avuç eklemelisiniz.

Yetiştirilmesi o kadar kolay olmayan, sağlıklı ve bereketli bir bitki olan barış zambağınızı nasıl yetiştireceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin .

barış zambağı en iyi nasıl yetiştirilir

Barış zambağı çok özel bir çiçek üreten güzel bir bitkidir . Herkes bahçede en az bir tane olmasını ister, ne yazık ki büyümek çok zor.

Barış Zambak

Bu nedenle, bugün size bunlardan bir veya daha fazlasına her zaman en iyi şekilde sahip olabilmeniz için bazı çok faydalı ipuçları vereceğiz . Öncelikle bilmelisiniz ki, hava cereyanı ve boğucu ortamlardan çok zarar gören bir bitkidir.

Tam da bu nedenle rüzgar almayan ve oldukça havadar bir yere dikmelisiniz . Yazın, gölgede olması koşuluyla dışarıda hayatını mükemmel bir şekilde sürdürebilirsiniz, kışın ise bitkinizi içeriye götürmek daha iyi olur.

Barış Zambak

İzlenecek başka bir şey de, turba yosunu, ağaç kabuğu yongaları ve kum karışımı olması gereken, onu ekmeyi seçtiğiniz toprak türüdür . Ph’ı asidik olmalıdır.

Son olarak, sıcaklıkla ilgili olarak , barış zambakının sorunsuz büyümesi için bu her zaman 20 derece civarında kalmalıdır. Bu bitkinin çiçeklenmesi ilkbahardan sonbahara kadar çok yıllıktır, kış yaklaştıkça yavaşlaması gerekir.

Her halükarda, barış zambakınızın 15 derecenin altındaki sıcaklıklarda hayatta kalabilmesi hariç tutulmalıdır. Ancak, gür, sağlıklı ve güzel görünen bir bitki elde etmenize yardımcı olacak inanılmaz bir prosedür var .

Hangi sistemden bahsettiğimizi öğrenmek için makaleyi okumaya devam etmeniz yeterli. Diğer şeylerin yanı sıra hepimizin bildiği ve mutfakta her zaman kullandığımız bir malzeme kullanır . Hangi madde olduğunu öğrenmek için makaleyi okumaya devam edin.

Bu yüzden bir avuç dökmek onu kurtarabilir

İnanmayacaksın ama bu malzemeden bir avuç dolusu barış zambakının hayatını kurtarabilir. Pirinçten bahsediyoruz . Bitkinizin güçlü ve bereketli büyümesi için tek yapmanız gereken 100 gram pirinci tartmak ve bir karıştırıcıya koymak.

Daha sonra 2 litre sıcak suyu ekleyip karıştırmaya başlayın. Birkaç dakika sonra, gerçekten önemli miktarda pirinç sütü alacaksınız.

Bu noktada tek yapmanız gereken sıvıyı süzmek , böylece pirinç taneleri süte karışmaz. Bu noktada, sadece zambağınızı sulamanız gerekir.

Barış Zambak, güzel bir çiçek

Pirincin bitkiyi kirletmesine izin veremezsiniz çünkü bu, nemin artmasına ve ardından mantar ve küflerin bulaşmasına neden olabilir . Pirinç sütü ise bitki tarafından tamamen emilecek ve bu da alınan besin miktarını takdir edecektir.

Bu yöntem harikadır ve haftada yaklaşık 2 kez yapılmalıdır . Yaptığınız sütün tamamını tüketmeyi unutmayın çünkü hemen çok asidik hale geldiği için daha sonra kullanmak üzere buzdolabında saklayamazsınız .