Salatalık sever misiniz ve onları yetiştirip iyi bir hasat almak ister misiniz? İşte bitkiye canlılık vermek için ne kullanılacağı.

salatalık için malzeme

Bağırsaklar için mükemmel bir besindir, çünkü arındırır ve arındırır, özellikleri nedeniyle çok sevilir ve bu nedenle diyete dahil edilmesi tavsiye edilir. Bu besin , içerdiği su ve potasyum sayesinde oldukça arındırıcıdır ve düzenli tüketildiğinde su tutulmasına, kanda asitliğe neden olan, metabolizmayı yavaşlatan, selülit oluşumunu destekleyen toksinlerin ve atık ürünlerin atılmasına yardımcı olur.

Olağanüstü arındırıcı etkileri sayesinde, salatalığın salatalarda yenilmesi veya diğer lezzetli tariflerde önerilmesi belirtilmektedir. Ama evde iyi bir tedarik nasıl olur? Yetiştirilmesi basittir, ancak bol hasat ve lezzetli meyve elde etmek için , özellikle soğan kabuklarıyla hazırlanmış doğal bir gübre kullanmalısınız. İşte nasıl!

Salatalıklar

Soğan kabuklarının özellikleri

Soğan kabukları bitkiler için, özellikle salatalık için harika bir doğal içerik ve mükemmel bir gübredir. Çok az insan bunu bilir, ancak soğan kabukları toprak için istisnai bir takviyedir ve iyi miktarlarda kaliteli salatalık elde etmeye mükemmel bir katkı sağlar .

Hem kurutulmuş hem de doğal haliyle kullanılan soğan kabukları bedava çünkü marketten aldığınız soğanlardan alabilirsiniz ve bu sayede paradan da tasarruf etmiş olursunuz . Toprağı beslemek için kolayca sıvı bir çözelti veya infüzyon hazırlamanıza izin vererek, diğer pahalı gübrelerden çok daha iyi verimlilik ve çok yönlülük sağlarlar.

Salatalık için soğan kabuğu

Salatalık bitkilerine iyi büyümeleri ve gelişmeleri için yardım eli uzatmak harika bir fikir ve bunu yalnızca doğal gübre kullanarak yapabilirsiniz. Doğal bir gübre kullanarak büyük bir para tasarrufu elde edersiniz ve buna ek olarak sağlığa zararlı maddeler olmadan yetiştirilen organik bir gıdayı sofrada sağlamış olursunuz. Bol miktarda ve aynı zamanda lezzetli salatalık elde etmek için soğan kabuğu nasıl kullanılır? İşte nasıl:

  • 1 avuç doğranmış soğan kabuğu alın ;
  • Bitki için hazırlanan topraktaki deliğe yerleştirin;
  • Onları toprakla örtün ve ardından hıyarı dikin;
  • Toprağı fide ve suya yaklaştırın.

Salatalığı ektiğiniz için bu büyük yardımla, bitkiye canlılık ve güç sağlayacak ve bereketli bir şekilde büyüyecektir. Kabukları bitkinin etrafındaki toprak boyunca yayarak parazit bitkisinden kurtulmak için de kullanabilirsiniz.

Soğan kabuklu sıvı gübre

Alternatif olarak, soğan kabuklarından doğal bir sıvı gübre de yapabilirsiniz. Nasıl devam etmeniz gerektiği aşağıda açıklanmıştır:

  • Bir avuç doğranmış soğan kabuğu alın;
  • Onları bir cam kaba koyun ;
  • İçine 1 litre sıcak su dökün;
  • Çözeltiyi 6/12 saat demlenmeye bırakın.

Bu sürenin sonunda solüsyonu süzün ve 2 haftada bir bitkinin dibine dökün . Veya solüsyonu yapraklara 10/14 günde bir püskürtebilirsiniz . Salatalıklar gelişecek ve kıskanılacak bir hasat alacaksınız!

Salatalıklar

Sıvı gübre hazırlamanın yanı sıra, soğan  kabukları ile hıyar bitkilerini iyileştirmek ve güzel bir hasat elde etmek için gerçek bir infüzyon elde edebilirsiniz . İnfüzyonu hazırlamak için ihtiyacınız olan şey:

  • 100 gram soğan kabuğu;
  • 5 litre ılık su.

İki malzemeyi karıştırın ve karışımı beş gün infüzyon halinde tutun, ardından süzün. Bu soğan çayı daha sonra her beş günde bir en az üç kez hıyar bitkilerine püskürtülür . Çözüm, bitkilerden akarları ve ayrıca pireleri, yaprak bitlerini ve tatarcıkları ortadan kaldırmanıza olanak tanır.

Aynı zamanda yaprakları sararmadan salatalıkları sulamak için idealdir. Sararmayı önlemek için, ortak bir sulama kabı kullanarak yaz aylarında soğan infüzyonunu 2-3 kez püskürtün.

ev