Sadece 20 günde güzel bir kiraz ağacı elde etmek için tek bir tohum yeterlidir: kimse ela numarasını bilmiyor.

kiraz makyajı

Bitkileri doğrudan çekirdekten çoğaltabilmek büyüleyici . Uzman fidancılar, sadece 20 günde ve basit adımlarla kiraz ağacına hayat vermek için çekirdeği kırılan numara ile nasıl yapılacağını size öğretiyor. Açıkçası, video eğitimlerinden veya güvenilir çocuk bakıcısının tavsiyesinden faydalanmak çok fazla dikkat ve bir tutam yeşil başparmak gerektirir. Bu güzel bitki nasıl elde edilir? Hadi birlikte öğrenelim.

Taştan kiraz bitkisi: nasıl elde edilir

Tam da yaz döneminde , Dünya tadını çıkarmaya hazır en iyi meyveleri verir. Güneşli günleri kucaklayan bir renk ve koku cümbüşü. Bu meyvelerin çekirdeğinden, sadece birkaç küçük ipucunun ardından fideler doğabilir. Kiraz ağacı sadece güzel değil aynı zamanda elde edilmesi de kolaydır. Herhangi bir pestisit veya parazit içermeyen bu temel bileşenden yola çıkarak, bir ev tarımını zenginleştirmek istediğinizde fındık imdadınıza yetişir .

Organik evlere girer ve doğanın kendisi aracılığıyla bile bir şeyler iletme arzusuyla karışır Bu nedenle uzman bahçıvanlar ve fidanlıklar bitkilerin tohumlarının nasıl ve neden saklanması gerektiğini anlatmaktadır.

Ameliyat için gerekli olan kiraz çekirdeği , verimli toprak ve toprağı sulayacak sudur.

kiraz bitkisi

Çoğu insanın bolca yediği düşünülürse, güzel bir kiraz çekirdeğini geri almakta sorun yok. Sadece bir taşa değil, en az bir düzine taşa ihtiyacın var, böylece ağacı doğurmak için gerekli tüm testleri yapabilirsin .

İyice yıkanırlar ve ardından küfle mücadele etmek için kurutulurlar. Bu fındıkların ekilme mevsimi sonbahar veya kıştır, böylece fidan ilkbaharda doğabilir. Kırık çekirdek yöntemi ile sadece 20 günde fide elde edilebilmekte ve ilkbaharda işletilebilmektedir.

Tavsiye ve prosedür

Kiraz çekirdeği , her gün sulanarak evrensel topraklı küçük bir bardağa ekilebilir. Suyun akabilmesi için bardağın dibine delikler açın.

Filiz tohumdan çıktığında, onu bir kavanoza nakletmenin zamanı gelmiştir.

ela ekimi

Fideler büyüdükçe saksıyı değiştirmek çok önemlidir. Yapılabilecek tek kolay şey bu. Bitkinin hemen çimlendiğini görmemeniz durumunda sabırlı olmanız gerekecek çünkü bazen beklediğinizden daha uzun sürebilir.

Kırık çekirdek, yaklaşık bir ay içinde anında sonuç elde etmek için en uygun çözümdür. İşlemi ilkbaharda yapmak ve fidenin ortaya çıktığını görmek için daha fazla çukurla denemek önemlidir ve bahçede kiraz çiçekleri parıldayana kadar devam eder.

ev