Mutfak ekipmanımızın, özellikle de tava, tencere ve tencerelerin altında siyah bir kabuk oluşur. Bu, özellikle onları bir süredir kullandığımızda olur. Ama aynı zamanda, bir yemek kaynadıktan sonra yepyeni mutfak eşyaları zarar görür. İşte onlara zarar vermeden düzgün bir şekilde nasıl temizleneceğini öğrenmek için 6 ipucu.

Özellikle temizlenmesi zor olan tavaların, tencerelerin veya tencerelerin dipleri mutfakta gerçek bir mücadeleye dönüşebilir. Ancak çoğu zaman bu kapların arkasını, ısı veya alevle doğrudan temas halinde unuturuz. Neyse ki, bunu düzeltmenin basit ve etkili yolları var. Kanıt 6’da.

İnatçı kalıntıları temizleyin – Kaynak: The Pan Handler

1. Sirke ve tuz

Çok sayıda ev içi kullanım için mükemmel müttefikler, sirke ve tuz, mutfakta öne çıkan malzemelerdir. İlki derinlemesine yağdan arındırma işlevi görürken ikincisi, kalıntıların tıkanmasını önlemek için aşındırıcı özelliklere sahiptir .

Avantajlarından yararlanmak ve yepyeni tavalar bulmak için kabınızın arkasını tuzla kaplayın ve üstüne beyaz sirke püskürtün. On dakika bekletin, sonra bir süngerle iyice ovalayın. Çirkin kabukları ortadan kaldırmak için şok tandem!

2. Limon

Mutfaktaki kötü kokularla mücadelede faydalı olan limon, özellikle temizlik açısından birçok avantajı olan bir narenciyedir. Tavalarınızın ve diğer kaplarınızın kararan arkalarını temizlemek için ortadan ikiye kesin ve inatçı lekeleri ovmak için deriyi kullanın. Asidik özellikleri sayesinde narenciye, yağlı kalıntıları kısa sürede yok edecektir . Tek yapmanız gereken bir süngerle ovalamak ve ardından durulamak. Küçük bir bonus: limonun mükemmel bir dezenfektan olduğu ortaya çıkıyor!

ev