Klozet sifonunu çektiğinizde su yükseliyor ya da taşıyorsa hiç şüphe yok ki tıkalı bir tuvaletle karşı karşıya kalıyoruz. Tesisatçıyı aramaktan nasıl kaçınabileceğinizi görelim.

Tuvalet tıkanıklığına çözüm

Tesisatçı çağırmadan önce tıkanıklığı açmaya yönelik herkesin ulaşabileceği yöntemler vardır. Vantuz, pnömatik piston veya yay, tuvalet tıkanıklığının nasıl açılacağını birlikte görelim.

Tıkanmış tuvalet, tesisatçı olmadan nasıl çözülür?

Tuvalet tıkanıklığına müdahale etmek, tıkanıklığın klozet sifonunda olduğu durumlarda oldukça basit bir iştir.

Tıkanmış tuvalet

Eğer tüpe bir şey sıkışırsa yayın nasıl kullanılacağını bilmeniz gerekir. Her durumda, adımları dikkatli bir şekilde takip ettiğiniz sürece bu onarım herkesin elindedir .

Tuvaletin neden tıkandığını anlamak için kirli suyun nasıl tahliye edildiğini bilmeniz gerekir. Klozetin alt kısmında su geriye doğru akar ve daha sonra atık borusuna geri dönmek üzere geri döner. Bu yükselen ve alçalan akış tuvalet sifonudur.

Tuvalet diyagramı

Sifon , tuvaletin alt kısmında bulunan su deposu sayesinde kötü kokuların borulardan kaçmasını engeller . Bu sifonun çapı 70 ila 80 milimetre arasındadır. Daha sonra egzoz borusuna bağlandığında çap 100 milimetreye çıkar.

Tıkanıklık küçük çaplı sifondaysa, onu büyük çaplı borudan dışarı itmeniz gerekir .

Bir tesisatçı çağırmanın cazibesine rağmen, tıkanmış bir tuvaleti bağımsız olarak açmamıza olanak tanıyan birçok doğal çözümün olduğunu bilmek güzel .

Adam tuvaletin tıkanıklığını açıyor

Tuvalet tıkanıklığını açmak için doğal çözümler

Havluyu atıp tesisatçıyı çağırmadan önce bundan sonraki işlemleri dikkatli bir şekilde yapmalısınız. Ayrıca tedaviden hemen sonra sifon çekmemelisiniz, bu sonucun kesinliğini sağlamak içindir.

Aslında tıkanıklığın geçici olması da mümkündür, dolayısıyla tıkanıklığımız yumuşayabilir ve daha fazla miktarda suyla (bu durumda sıcak) tıkanıklık kendi kendine çözülebilir.

Bu nedenle, tıkalı klozetteki durgun suyu boşaltmak için makul bir süre sonra, hızla bol miktarda kaynar su dökebiliriz.

Muhtemelen birkaç kez yeni bir işlem yapmanız gerekecektir. Alternatif olarak gidere bir miktar bulaşık deterjanı döküp en az 1 saat etki etmesini bekleyebilirsiniz.

Bu noktada kaynar suyu tıkanmış tuvalet giderine bir kez daha dökün.

Bu bulaşık deterjanı güçlü bir yağ giderme kapasitesine sahiptir ve bunun sonucunda en inatçı tıkanıklıkları bile çözebilir. Alternatif olarak vantuz kullanabilirsiniz.

Tuvaletteki vantuz

Vantuzun çalışmasını istiyorsanız, sıvıya batırılmalı ve ardından pistonu kullanılmalıdır. Bu şekilde, vantuz üzerine uygulanan sıkıştırma, tıkanıklığı giderin içine doğru yukarı doğru itebilecek belirli bir vakum etkisi belirler ve bunun daha sonra ellerinizle giderilmesi gerekecektir.

Tıkanmış tuvaleti temizlemenin kusursuz numarası

Tıkanmış bir tuvaleti açmak için her zaman doğal ürünler kullanan bir numara , mutfaklarımızda her zaman bulunan iki malzemenin, sodyum bikarbonat ve tuzun her zaman bol miktarda dökülen sıcak suyla birleştirilmesini içerir.

Bu durumda tıkanmış tuvalete her üründen birer bardak döküp birkaç dakika etki etmesini beklemek yeterli olacaktır , bu süre ateşe bir yığın su dökmek için yeterli olacaktır. Su kaynadığında, artık serbest kalan drenaj tahliyesini görmek için tuvalete dökebilirsiniz .

ev