Bira mayası sadece ekmek, pizza, et lokantası gibi mayalama ürünlerini hazırlamak için kullanılan bir bileşen değildir, aynı zamanda temizlik için de mükemmel bir müttefiktir.

Tuvalet temizliği

Bira mayası ev işlerinde kullanılabilir ve harika sonuçlar verebilir.

Bira mayası, geleneksel olmayan kullanımlarda bile mucizevi

Yeteneklerinin neler olduğunu görmek için bira mayasını klozete dökmeniz yeterli . Açıkçası, bu olağanüstü bir çare , ancak piyasada bulunan tüm ürünlerden farklı olarak en yaygın sorunlardan birini çözüyor.

bira mayası

Tuvalet giderlerinden çıkan koku tüm kadınların lanetidir. Ard arda girişimler, çılgınca, yararsız satın almalar, büyük harcamalar, bunların hiçbiri hiçbir zaman etkili olmadı. Ancak kokunun kalıcı olarak kaybolması için bir poşet maya veya bir küp yeterlidir .

Kötü drenaj kokularını ortadan kaldırmak için nasıl kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır

Bir poşet bira mayası alın, klozete boşaltın, mayayı aktive etmek için bir veya iki kaşık şeker ekleyin. Bir gece bekle. Bira mayası, gece boyunca kanalizasyonun kokusunu ortadan kaldıracaktır. Bu noktada tuvaletin sifonu çekilebilir ve tuvaleti her zamanki gibi temizleyebilirsiniz.

Alternatif olarak, bira mayasını küp şeklinde doğrayanlar, onu bir bardak kaynamış suda eritebilirler. Sonuç olarak doğrudan gidere dökülecek homojen bir çözelti elde edilecektir. Ayrıca bu durumda bir gecede harekete bırakılır.

Tuvaletin en az 5, 7 saat kullanılmaması gerektiğinden bu işlemin gece yapılması tavsiye edilir. Ertesi sabah kötü kokular hiçbir ücret ödemeden kaybolmuş olacak .

Drenaj kokusunun nedenleri neler olabilir?

Giderden gelen kokunun çözümünü bulmuş olsanız bile nedenlerini araştırmak iyi bir fikirdir . Aslında sorun geri dönecektir çünkü sorunu kesin olarak çözebilecek bir ürün yoktur.

Ana nedenlerden biri tıkalı tuvalet gideri olabilir . Bu hipotez genellikle dışlanır çünkü tuvaletin sifonu çekildiğinde su yeniden üretilir. Sonuç olarak, engellenmediğini ve her şeyin çalıştığını düşünmeye yönlendiriliyorsunuz. Gerçekte tıkanıklık derinlerde , dolayısıyla borularda olabilir .

  • tuvaletteki bira mayası

    Bir diğer neden ise sıklıkla kullanılmayan tuvaletlerle ilgilidir . Su buharlaşır ve daha sonra kokuya neden olan egzoz gazlarını serbest bırakır . Üstelik çok az kullanılan, hatta hiç kullanılmayan bir tuvalet, kanalizasyon sisteminden gelen bakterilerin oluşmasına ve çoğalmasına olanak sağlar. Sonuç kanalizasyon kokusudur.

Son olarak, teoride kokuları tutması gereken tuvaletin etrafındaki silikona dikkat etmeniz gerekiyor . Hasar gördüğünde kaçınılmaz olarak görevini yerine getiremez.

Kötü kokular nasıl önlenir?

Tuvaletten gelen kötü koku sorunu, günlük olarak alınacak bazı önlemlerle azaltılabilir . Yapmanız gereken ilk şey, tüm banyo armatürlerini her gün, asla ihmal etmeden temizlemektir. Kötü yıkanmış veya ihmal edilmiş bir banyo, sonsuz sayıda çoğalan binlerce bakteriyi barındırır .

Haftada en az bir kez, bir küp veya bir poşet bira mayasını yalnızca tuvaletin içine değil, tüm sıhhi tesisatların içine tuvalete atmanız önerilir . Beyaz sirke de aşağı yukarı aynı dezenfektan işlevini yerine getirir. Vitrifiyelere zarar vermeyen , sağlığınıza zarar vermeyen , hiçbir maliyeti olmayan doğal ilaçlardır .

ev