Çamaşırlarınızı beyazlatmak için aspirini çamaşır makinesinde nasıl kullanacağınızı biliyor musunuz? Hiç bu kadar beyaz elbise görmediniz! İşte bunu nasıl yapacağınız.

Aspirin çamaşır makinesinde

Sağlığınıza zarar veren ve zamanla çamaşırlara zarar veren kimyasal ürünler yerine, kıyafetlerdeki lekeleri birkaç dakika içinde çıkarmak için aspirin kullanılabilir.

Çamaşır makinesindeki aspirin, çamaşır mucizesi

Her kadın, ilk yıkamadan sonra kıyafetlerindeki lekeleri çıkarmak için sürekli olarak mükemmel ürünü arar . Herkes hayatında en az bir kez aynı kıyafetleri ya da havluları beyazlatmak ya da en azından lekeleri çıkarmak için iki, üç kez yıkamıştır . Sonuç genellikle her zaman aynıdır.

Herkesin benimsediği çözüm, çamaşırları çamaşır makinesine koymadan önce ön işlemden geçirmek ve ardından yıkama sırasında çamaşır suyu eklemektir. Ancak bittiğinde sonuç değişmiyor. Çoğu durumda mükemmel sonuçlar veren doğal bir ürün olan sirkeyi kullananlar ve bununla bile yetinemeyenler var.

çamaşır makinesinde aspirin

Çözüm ilaç çekmecesinde. Herkesin evinde bir paket aspirin vardır ama asla bunları çamaşır makinesinde kullanmayı düşünmez. Aslına bakılırsa, aspirin soğuk algınlığı veya baş ağrısıyla savaşmak için mükemmeldir , ancak görünüşe göre ev işlerinde de faydalıdır : her türlü lekeyi ortadan kaldırabilir.

İşte aspirinin çözebildiği lekeler

Çamaşır makinesindeki aspirin, giysilerdeki ve çamaşırlardaki sarı ve griyi ortadan kaldırır. Aspirinin derinlere nüfuz ederek lekeleri ve kiri çıkarması nedeniyle beyaz, tıpkı kıyafeti satın aldığınız zamanki gibi yeniden parlak hale gelir .

Özellikle tişörtlerin koltuk altı bölgesinde oluşan ter izleri için uygundur . Daha sonra köpürmenin su ile temas ettiğinde kimyasal reaksiyona neden olması nedeniyle yağ veya yağ lekeleri üzerinde etkilidir . Bu sayede hiç çaba harcamadan yağdan arındırır ve kireci giderir .

Çamaşır makinesindeki aspirin, söğüt ağacından geldiği ve dolayısıyla  salisilik asit içerdiği için işe yarar . Kıyafetlerle temas ettiğinde liflere zarar vermez ki bu da genellikle leke çıkarıcılar, kimyasallar ve çamaşır suyu kullanıldığında ortaya çıkar ve bu da oldukça maliyetlidir.

Ancak giysilerin sararmasının nedenlerinden biri de çamaşır suyudur. Çoğu zaman yanlış kullanılır, hassas çamaşırların üzerine dökülür, emilir ve renk değiştirir. Bazen çamaşır makinesine eklenen miktarlar aşırı olur ve bu nedenle her şey sararır.

Lekeleri çıkarmak ve çamaşırları yağdan arındırmak için aspirin nasıl kullanılır?

Bu durumda 5 adet 325 mg tablet, kıyafetlerin yeniden parlaması için yeterlidir . Doğru kullanmak için aspirinleri 7 litre sıcak suda eritin, bütün olarak suya atabileceğiniz gibi, daha çabuk erimesi için parçalayabilirsiniz.

çamaşır makinesinde aspirin

Çözündükten sonra işlem görecek giysiler leğene daldırılır ve en az 8 saat suda bekletilir. İdeal olan onları akşamları ıslatmak ve gece boyunca orada bırakmak olacaktır. Bu, elle çamaşır yıkamaya alışkın olanlar için geçerlidir . Alternatif olarak, aspirini çamaşır makinesine atın ve yıkamaya başlamadan önce çözünmesini bekleyin. Sonra botu ver.

Aspirin kullanımı önerilmediğinde

Beyaz eşyalarda aspirin kullanılması tavsiye edilirken, siyah eşyalarda veya yoğun renklilerde kesinlikle tavsiye edilmez; kimyasal reaksiyon bunların solmasına neden olabilir.

Özellikle sıcak su ile kan lekeli çamaşırlarda da kullanılması tavsiye edilmez çünkü lekelerin daha da yerleşme riski vardır. Denemek isteyen herkes ilacı çok soğuk suda eritip ardından kıyafetleri ıslatmayı deneyebilir.

El yıkama kıyafetleri

Leke zaten kuruysa, aspirini ovalayıp birkaç saat etki etmesini beklemelisiniz. İkinci olarak yıkama işlemine devam edin. Sonuç çarpıcı olabilir.

ev