Yakında misafir bekliyorsanız ve eviniz dağınıksa paniğe gerek yok. Sizi metodik kılacak 9 fikir ile iç mekanınızı ışık hızında temizleyebilirsiniz. Yerleri temizlemek veya tuvaletleri parlatmak olsun, gerçek bir ev perisi olacaksınız!

İç mekanınızı temizlemek için saatler harcamak istemiyorsanız, tek ihtiyacınız olan biraz dirsek yağı, bir yöntem ve evinizi yıldırım hızında parlatacak bu dokuz adımı bilmek. . Bu kullanışlı kılavuzla, kapıdan içeri girerken ortalığı karıştırmak için bahaneniz kalmadı.

Evinizi bir saat daire içinde yıldırım hızında temizlemek mümkün

Yüzeyleri ovma, cilalama, dezenfekte etme, her zaman bir sonraki güne ertelediğimiz sıkıcı işler olabilir.  Sadece elde bir saatlik bir saatle evinizi göz kamaştırıcı hale getirmek mümkün  . İç temizliğini bulmak için yöntem göstermek gerekecektir. Şimşek hızında olmak için, yukarıdan aşağıya doğru başlamak önemlidir, böylece toz ve kir, sizin de temizleyeceğiniz alçak yüzeylere iner. Sonunda kötü kokulara veda edebilir, misafirlerinizi pırıl pırıl bir iç mekanda karşılayabilirsiniz!

temiz iç

1- Duvarları 5 dakikada temizleyin

Duvarlar çabuk temizlenip kir biriktirdikleri için temizlenmeleri gerekir. Bunu hızlı bir şekilde yapmak için, bir bezi tuzla karıştırılmış suya batırın ve duvarınızı kirleten iz veya küf lekelerinden kurtulmak için duvarınızı ovun.

2- Halıyı 7 dakikada temizleyin

Halınızı ışık hızında temizlemek için üzerine kabartma tozu serpin ve ürünün birkaç dakika etki etmesine izin verin. Ardından kiri ve tozu emmek için vakumlayın.

3- Elinizde izle 12 dakikada mutfağı parlatın

Bu bölümün temizlenmesi sıkıcı olabilir, ancak zamandan ve enerjiden tasarruf etmenin yöntemlerini biliyorsanız, bunu sadece on iki dakikada yapabilirsiniz. Etkili olması  için lavaboyu sıcak, sabunlu suyla doldurun ve  bulaşıklarınızı içine daldırın. İkinci adım, elektrikli veya gazlı sobanızın plakalarını ve ızgaralarını parlatmaktır. Mutfak yüzeylerinizi çok yüzeyli bir temizleyici ile temizlemek için yerinde olmayan eşyaları kaldırın. Ev aletlerinizin parlamasını sağlamak için kuru bir bezle kurulamadan önce bu ekipmanın üzerinden nemli bir sünger geçirebilirsiniz. Son adımlar bulaşıklarınızı ve aynı zamanda mutfağınızın zeminlerini temizlemekten oluşur. Hile sadece on iki dakika içinde yapılır!

temiz mutfak

4- Banyoyu 7 dakikada çok etkili bir şekilde temizleyin

Bu odanın dezenfeksiyonuna devam etmek için küveti, lavaboyu, duşu ve aynaları tek seferde temizlemek gerekecektir. Daha metodik olmak için sadece düz yüzeylere odaklanarak tozlama ile başlayın. Ardından,   tüm evi temizleyebilecek karbonat veya beyaz sirke gibi çevre dostu ürünlerle pırıl pırıl hale getirebileceğiniz duşları ve küvetleri temizleyin. Ardından banyonun zeminini paspaslayın.

5- Tuvaleti sadece 7 dakikada temizleyin

Klozet ve oturağı iyice temizlediğinizden emin olarak, dezenfektan ürünler kullanarak tuvaletteki kiri temizlemeniz gerekecektir. Ardından yeri hızlıca paspaslayın ve tuvaletiniz temiz olacaktır.

temiz tuvalet derinliği

6- 7 dakikada oturma odasındaki kirleri çıkarın

İlk başta eşyaları oturma odasının raflarında ve dolaplarında saklamak gerekecektir. Panjurlar ilk temizlenmelidir. Bu odanın en küçük köşelerinden toz, tüy silgi veya mikrofiber bez ile alınmalıdır. Ardından küçük ağızlı bir elektrikli süpürge kullanarak koltuk, kanepe ve masanızda biriken tozlardan kurtulun. Tek yapmanız gereken zemini  dezenfektanla temizlemek! Çabuk, değil mi?

7- Yemek odasını 5 dakikada temizleyin

Yemek odası masasını ve sandalyelerini tozdan temizleyerek başlayın, ardından doğal temizlik ürünleri kullanarak zemini dezenfekte etmek için paspaslayın.

ev temizliği

8- Yatak odasını 10 dakikada temizleyin

Yatak odasını rekor sürede sterilize etmek için hızlı olmanın ilk adımı, çarşafları yataktan çıkarmak ve temiz, kokulu çarşaflarla değiştirmek. Bir sepet kullanarak,  bu odaya saçılan ve  dolaba koyabileceğiniz tüm nesneleri saklayın . Sırada, temizlik ürünlerinizi ve mikrofiber bir bezi kullanarak, yukarıdan başlayıp yere kadar inerek mobilyaları silme zamanı.

temizleyiciler

9- Sadece 5 dakikada zeminin son temizliğini yapın

Son dokunuş için zeminde kalan lekeleri veya kiri temizlemeniz gerekecektir. Bunu yapmak için, evin tüm odalarını, her yüzeye uyarlanmış bir temizleyici ile pırıl pırıl zeminlere sahip olmak için son bir kez paspaslayın.

ev