Varoşlarda bir yatağın ucuz olduğunu düşünen herkes yanılıyor. Milano’da bir odada bir ranza için iyi bir 400 Euro isteniyor.

Milano'da 400 Euro'ya bir yatak

Facebook Marketplace’te Milano’da kiralık oda ararken , şehrin dış mahallelerinden de teklifler bulabilirsiniz.

Örneğin, Sesto San Giovanni’de iki kişiyle birlikte bir odada bir ranza mevcuttur . “Toplu taşıma araçları iyi hizmet veriyor”, duyuru okur.

Ne yazık ki, tek bir gardırop , bir komodinin içinde aşırı kalabalık ayakkabılar ve o gardırobun içine sığmayan bir giysi yığınının altına gömülmüş gerçekten küçük bir masa olduğu gerçeğini görmezden geliyor . Yatak ücreti 400 Euro’dur .

Milano’nun merkezinde bir stüdyo daire, hatta bir oda veya bir yatak kiralamak gerçek bir ayrıcalık haline geliyor .

Navigli bölgesindeki iki odalı bir daire, sadece mutfaktaki kanepede uyumak için 500 Euro’dan fazlaya mal olabilir.

Kalıcı işleri olmayan öğrenciler ve genç işçiler, ancak bu fiyatları gördükten sonra banliyölere taşınma fikrini benimseyecek ve kiradan tasarruf etmek için toplu taşıma araçlarıyla uzun mesafeler kat etmek zorunda kalma fikrini memnuniyetle karşılayacaktır .

Banliyöde yatak 400 Euro’ya kadar

Ancak, özel portallardaki tekliflere baktığınızda, her biri 400 Euro’dan kiralık ranzaları görebilirsiniz .

Bu duyurunun olumlu yanı , sizi Metro Rosa ve Sesto Primo Maggio istasyonuna üç dakikada götüren 729 numaralı otobüs gibi toplu taşıma araçlarıdır . Ayrıca, 31 numaralı tramvay sizi Bicocca Lilla metro durağına götürür .

Banliyöde yatak pahalı

Bu, Milano Duomo’suna veya şehir merkezindeki bir ofise ulaşmak için en az iki farklı ulaşım aracının kullanılması gerektiği anlamına gelir.

Ayrıca, abonelik oranları, bu nedenle daha pahalı olan şehir dışı alanları ifade eder .

Sahipleri garanti istiyor

Mülkün konumu ve tanımı göz önüne alındığında (mutfak veya banyo sayısına atıfta bulunulmamıştır) ve çok pahalı olduğu göz önüne alındığında, bu kiracı, kiracıların “çalışan ve bu nedenle iş aramayan genç insanlar” olmasını şart koşmaktadır .

Bu nedenle, kiranın ödenmesini garanti altına almak için aylık bir gelirlerinin olması zorunludur .

Her odanın aynı kiraya sahip olduğunu varsayarsak, üç yatak odalı bir oda ayda 1.200 ABD doları gelir getirecektir .

Üstteki yatak odasındaki bir oda arkadaşı gecenin bir yarısında tüm yapıyı titretecek kadar ajite olursa, en azından diğerinin aşırı horlamaya başlamaması ümidiyle sallanmak gibi olur. Ancak ayda 400 Euro ile ne bekleyebilirsiniz?

ev