Orkideler, bildiğimiz gibi, en sevilen iç mekan bitkileri arasındadır, aynı zamanda büyümesi en zor olanlar arasındadır. Daha az deneyimli bahçecilik için bile, sözde “yeşil başparmak” ile övünebilenler için bile böyledir. Peki ne yapmalı, bu güzel bitkiden vazgeçmeli? Ne demek!

Doğru şekilde uygulamaya konulursa, sadece orkide yetiştirmeye değil, aynı zamanda ömrünü yıllarca uzatmaya da yardımcı olabilecek basit ipuçları ve püf noktaları vardır.Bize bu anlamda birçok ipucu vermek için, her şeyden önce en deneyimli kreşçilerdir. Aşağıda, orkideye periyodik olarak uygulanırsa, 5 yıla kadar sağlıklı ve yemyeşil yaşamasını sağlayan bir numara, aslında doğal bir bileşen ortaya koyuyoruz.

5 yıla kadar daha uzun süren sağlıklı orkide? Sadece bu sıvıdan bir bardak dökün!

Ölü orkide, hayata döndürmek için bu malzemeden bir çorba kaşığı dökün!

Orkidelerin güzel çiçekler olduğu tartışmasızdır, ancak onları sağlıklı tutmanın hiç de kolay olmadığı kesindir. Evlerde en yaygın olanı Phalaenopsis türü olan bu harika bitkilerin özel ihtiyaçları vardır.

Her şeyden önce, aydınlatma ve sıcaklık: orkide, asla eksik olmaması gereken ışığı ve ısıyı sever. Daha sonra bol ve sabit olması gereken, ancak köklerin çürümesine neden olan durgunluktan kaçınan sulama vardır. Son olarak, aşağıda ortaya koyduğumuz fidanlıkların görkemli yöntemi var: tamamen doğal ve uygulaması çok kolay, orkidelerinizin çok daha uzun yaşamasını sağlayacak. Görmek inanmaktır.

Sağlıklı orkide: İşte hazırlanacak doğal karışım ve sonuna kadar kullanmak için ipuçları

Orkidelerde muz

Bu makalede önerdiğimiz fantastik canlandırıcı ve besleyici karışımı hazırlamak için, sadece iki bileşene, yani bir elma ve bir aloe vera yaprağına ihtiyacınız vardır.İyice yıkayın ve hem elmayı hem de aloe yaprağını oldukça küçük küpler halinde kesin, sonra her şeyi bir tencereye koyun ve suyla örtün. Bir süre maserasyona bırakın, sonra bitti. Elde edilen sıvıyı süzün ve bitkileri haftada ortalama bir kez suyla (kontrendikasyon yoktur). Orkide gibi hem saksı bitkileri hem de bahçe bitkileri için iyidir.

Elma vitamin ve mineral tuzları bakımından zengindir, aloe güçlü bir doğal antibakteriyeldir; Bu karışım, bitkilere ihtiyaç duydukları besin ve faydalı maddeleri sağlamak için idealdir. İsterseniz, kırmızı ve sulu seçmek için daha iyi olacak elmayı elma şarabı veya elma sirkesi ile değiştirebilirsiniz, etki aynıdır. Orkidelerinizdeki karışımı deneyin ve sonuçlara hayran kalın!