Ahşap kapıların temizliği mutlaka asil malzemeye zarar vermeyen maddelerle yapılmalıdır: bir tavsiye.

Ahşap kapılar

Ahşap , şüphesiz bir eve daha fazla cazibe katmayı başaran malzemelerden biridir. Bir evin veya apartmanın kapısından içeri girerken ahşabın iç mekana hakim olduğunu fark etmek her zaman göze hoş gelen bir deneyimdir. Kolektif hayal gücünde, aslında, ahşap genellikle daha sıcak ve daha doğal olarak algılanır : buna ek olarak, bu malzeme iyi bir ısı yalıtımı sağlamak ve evdeki sıcaklık hissini artırmak için idealdir.

Ancak evlerinin içini ahşapla zenginleştirmeye karar verenler, bu malzemenin aynı zamanda kırılganlığıyla da ayırt edildiğini unutmamalıdır: kalitesini korumak için sürekli ve derinlemesine temizlik gereklidir. Ahşap kapıları en iyi şekilde temizlemenizi ve cilalamanızı sağlayan bazı püf noktaları var.

Ahşap kapılar, mükemmel şekilde nasıl temizlenir: doğru püf noktaları

Bu asil ve ekolojik malzemeyi tercih edenlerin iyi bildiği gibi, ahşaptan yapılan mobilyalar cazibesini korumak için düzenli bakım gerektirir. Bu nedenle toksik ürün yoktur : Ahşap kapıları mükemmel bir şekilde temizlemek için daha doğal alternatiflere güvenmek daha iyidir.

Zamanla, ahşap kapılarda toz kolayca birikir: ahşap bir kapının açıklığında oluşan kiri, toz artıklarını veya örümcek ağlarını çıkarmak için tavsiye, etkilenen yüzeyi iyice ovmak için mikrofiber bir bez kullanılmasıdır. Bu işlem istenilen sonucu vermezse, bezi nemlendirmeyi ve tozlu yüzeyi hafifçe ovalamayı deneyebilirsiniz.

Ahşap kapıyı temizle

Ahşap mobilyaların temizliği için bazı önlemler alınması gerekmektedir. Asitli ürünlerin kullanılması önerilmez ve aşındırıcı kumaşlar ahşap yüzeylere zarar verebilir. Kapılarda biriken tozları temizledikten sonra, kolay toparlanabilecek bazı unsurlar kullanarak ahşap kapıyı temizlemeye devam edebilirsiniz.

Tavsiye edilen ilk ürün yağ giderici ve koku giderici özelliği ile öne çıkan beyaz sirkedir. Tek yapmanız gereken bir bardak beyaz sirkeyi bir litre su ile karıştırmak : Daha sonra mikrofiber bir bez kullanarak elde edilen ürünü ahşap yüzeylerinize uygulayın ve hafifçe ovun.

Beyaz sirkenin yanı sıra patatesler de ahşap yüzeyleri temizlemek için mükemmeldir: ünlü yemek aslında kiri emme ve en inatçı lekeleri çıkarma avantajına sahiptir . Bir patatesi ikiye bölün ve etkilenen yüzeyleri ovmak için kullanın.

Ahşap bir kapıyı tamamen doğal yöntemlerle temizleyin

Ahşap yüzeyleri temizlemek için bir başka harika çözüm de kastil sabundur . Büyük bir kova topladığınızda, dört litre suyla doldurun ve sıvı Marsilya sabununu kabın içinde eritin. Geriye bir mikrofiber bezi bu solüsyona batırıp kapıların üzerinden geçirmek ahşap yüzeylere yapışan kirleri çıkarmaktır. Ahşap kapıları temizlemek için , bir bardak iki litre suyla karıştırarak süte de güvenebilirsiniz . Solüsyon mikrofiber bez kullanılarak ahşap kapılara uygulanabilir.

Ahşap kapının temizlenmesi

Son olarak kahve telvesi ahşap kapılardaki leke ve çizikleri gidermek için de kullanılabilir. Yarım su bardağı kahve telvesi ile yarım su bardağı su karıştırılarak mikrofiber bezle ahşap kapıya sürülerek yüzeyin mükemmel bir şekilde temizlenebileceği bir karışım elde edilir .

Temizleme işlemi tamamlandıktan sonra cila aşamasına geçilir . Ahşap bir kapıyı parlatmak için özellikle organik balmumu tavsiye edilir , bu doğal ürünü uygun bir çözücü içinde eritin: daha sonra ince bir fırça kullanmaya çok dikkat ederek solüsyonu ahşap kapılara uygulayın.

ev