Ananas atıklarını neden asla atmayın: bu büyük bir israf olur, ancak bunun yerine evimizde çok faydalı birkaç şey yaratmak mümkündür.

Dilimlenmiş ananas

Ananas artıklarını asla atmayın , nedenini biliyor musunuz? Çünkü onları evde pek çok yararlı şey yapmak için kullanabilirsiniz. Artık kullanmadığımız şeylerin veya gıda veya diğer şeylerden kaynaklanan çeşitli atıkların geri dönüşümü, başka alanlarda da yeni, etkili ve önemli bir kullanım alanı bulabilir.

Bir süredir bölgemizde de oldukça popüler olan bu egzotik meyvelerden biri açıldıktan sonra arta kalanların çöpe atılmasının neden hiç tavsiye edilmediğini biliyor musunuz? Çünkü başka yerlerde kolay ve rahat uygulama bulan bileşenleri hiç de az değil. Bu nedenle ananas atıklarını asla atmayın.

Bu arada, tadı acı olmadığından emin olmak için ananasın nasıl açılacağını bilmek de güzel . Alınması kolay bir risk. Tatlı, aynı zamanda yumuşak ve tadı çok hoş bir meyveye sahip olmak için bunu şu şekilde yapmanız gerekir: açın ve iki saat boyunca, tercihen oda sıcaklığında yumuşamasını bekleyin. Daha sonra otuz kırk dakika da olsa buzdolabına kaldırın.

Ananas artıklarını asla atmayın, onlarla ne yapabilirsiniz?

ananas israfı

Ananasın dış kaplaması ve merkezde bulunan çekirdeği birçok değerli besinle donatılmıştır. Özellikle ananasın kabuğu çok liflidir. Kışın kendimizi bulursak kurumasını bekleyip şöminede yanmasını sağlayabiliriz .

Ve yine dış kabuğun kendisi su tutulmasını, parazitlerin olası bağırsak istilasını ve çok daha fazlasını önlemek için gerekli olanı içerir. Bu tropikal meyvenin mükemmel bir C vitamini kaynağı olduğu ve bu nedenle oldukça antiinflamatuar bir besin olduğu unutulmamalıdır .

Bu nedenle ananas kabuğuyla iyi bir infüzyon  hazırlayabiliriz . Her iki tarafını da iyice temizleyin, uygun şekilde kurulayın ve ardından şeritler veya küçük parçalar halinde kesin.

GÜNCELLEMELERİMİZİ KAÇIRMAK İSTEMİYORSANIZ VE HER ZAMAN YENİLİKLERİ İLK HABERDAR OLMAK İSTEMİYORSANIZ BİZİ SOSYAL KANALLARIMIZDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ: TELEGRAM , INSTAGRAM ve TİKTOK

Hepsini bir tencereye koyup üzerine yeterli miktarda su doldurup kaynatıyoruz ve bu arada lezzeti daha da güzelleştirmek için aromatik otlar da ekliyoruz.

En çok sevdiğimiz şeyleri koyabiliriz: zencefil, biberiye, ayrıca limon suyu ve rezene. Sıcaklığın tadını çıkarabileceğiniz, karın duvarlarımızı gevşetecek, bağışıklık sistemimizi güçlendirecek güzel bir içecek hazırlayabileceğiz.

Tabii ki, uygun şekilde filtrelendikten sonra içiyoruz. Veya biraz ananas kabuğuyla , nemlendirici bir kremle birleştirilecek  doğal bir peeling oluşturabiliriz . Ve normalde kullanacağımız şeylerin olası satın alımından tasarruf ederek bir şeyler yaratmış olacağız.