Sebze bahçesinden ve bahçeden yabani otları yok etme yöntemini biliyor musunuz? Yeşil alanlarımızı mahveden yabani otların can sıkıcı rahatsızlıklarını çözmenin doğal yolu budur.

Bahçedeki yabani otları tamamen doğal bir şekilde yok etmek için bir çözüm arıyorsanız okumaya devam edin. Burada can sıkıcı yabani otlardan kimyasal herbisitler kullanmadan kalıcı olarak kurtulmanın yöntemini keşfedeceksiniz .

Kimyasal herbisitler olmadan yabani otlardan nasıl kurtulurum

İster küçük ister büyük bir sebze bahçeniz veya bahçeniz olsun , fark etmez: Kendinizi özellikle meyve bahçeleri yetiştirmeye adadıysanız, yılda birkaç kez yabani otları yok etmek zorunda kalırsınız.

yabani otlar

Bu sinir bozucu rahatsızlığı gidermek için mutlaka sık sık herbisit veya herbisit kullanmış olacaksınız , belki de bu ürünlerin kimyasal olduğunun ve bazen sadece çevre için değil, kullananlar için de zehirli olduğunun farkında değilsiniz.

Yabani otların ne kadar sinir bozucu olabileceğini biliyoruz ama her şeyden önce onları yok etmenin ne kadar yorucu olduğunu biliyoruz. Çoğu zaman, mecazi olarak, meyve bahçelerimizin gövdelerini veya bahçemizdeki mahsulleri gömerek sona ererler.

Sadece çevreyi ve bitkileri değil kendimizi ve evcil hayvanlarımızı da tehlikeye atan ticari herbisitlere doğal alternatifler olduğunu biliyor muydunuz ? Özellikle süper etkili bir tane yapmak için, daha az deneyimli olanlar da dahil herkes tarafından gerçekleştirilebileceğini garanti ettiğimiz birkaç basit adımı izlemeniz gerekecek.

Kısa sürede ot sorununuzu çözeceksiniz . Sebze bahçesinden ve bahçeden yabani otları doğal bir şekilde yok etmenin yöntemini öğrenmek için okumaya devam edin .

Siz de piyasadaki sadece ve sadece kimyasal herbisitleri denediyseniz , okumaya devam edin. Bu katkımızda , yabani ot sorununu tamamen doğal bir şekilde çözecek ev yapımı bir herbisit yapmanıza yardımcı olacağız .

Yabani otlardan doğal olarak nasıl kurtulurum

Sizin için çok faydalı olacağına emin olduğumuz bir ürüne sahip olmak için birkaç basit adımı gerçekleştirmeniz gerekecek. Kendi doğal herbisitinizi yapmak için sadece iki malzemeye ihtiyacınız olduğunu biliyor muydunuz ? Bu herbisiti yapmanın sizin için ne kadar basit olacağına gerçekten şaşıracaksınız.

Öncelikle kendinize boş bir plastik şişe ve oldukça büyük bir kova alın ve hemen ev yapımı herbisitimizi yapmaya başlayalım. Kovayı 3 litre suyla doldurun ve içine mutfakta kullandığınız 1 kg tuzu dökün.

Bir kaşıkla çözeltiyi karıştırın. Daha sonra 2 litrelik bir şişeyi uygun şekilde deleceğiniz bir kapakla kapatınız ve bir huni yardımıyla şimdiye kadar kovada tuttuğunuz sıvıyı şişeye dökünüz : tuzun çekildiğini göreceksiniz. şimdiye kadar tamamen çözüldü . Tamamlamak. Ev yapımı herbisiniz hazır .

Su ve tuz, yabani otları yok etme yöntemi

Aslında, tuzun doğal bir herbisit olduğunu bilmelisiniz . Tüm yabani otları öldürebilecek . Bu ürün yapıldıktan sonra tek yapmanız gereken, köklerinden sökülecek bitkilerinizin üzerine püskürtmek ve birkaç dakika beklemek: nasıl yavaş yavaş solmaya başlayacaklarını göreceksiniz. Onları yok etmek o zaman son derece basit hale gelecektir.

Tuz temel olarak onları yakar ve yenilerinin büyümesini de engeller. Küçük bir tarihi mücevher ortaya çıkarıyoruz. İmparatorluk fetihleri ​​döneminde, fethedilen halkların topraklarını bitkilerin büyümesini engelleyen tuz serperek tahrip eden barbar halklar tarafından imparatorluk fetihleri ​​döneminde de tuz kullanıldı .

Bu sistem %100 etkilidir . En deneyimli yeşil başparmaklar bile bu yöntemi denemiş ve güvenilirliğini test etmiştir. Bu ürünü kendiniz deneyin ve sadece çevre için değil, aynı zamanda sizin için de kötü olan zehirli ve kimyasal herbisitlere kesin olarak veda edebileceksiniz.

Yabani otlardan kurtulmak için diğer doğal çözümler

Bunun yerine evde malzemelerle yapabileceğiniz ve yine çok ucuz olan doğal ürünleri tercih edin. Yabani otlardan kurtulmanın başka çözümlerinin de olduğunu biliyor muydunuz ?

Diğer yabani ot ilaçları

Hep doğal ilaçlardan bahsediyoruz . Sizin için birkaçını listeliyoruz. Örneğin kaynar su güçlü bir herbisittir. Kullanımı kolaydır, kısa sürede ot sorununu çözer.

Sadece kaynatın ve ardından yabani otlarınızın üzerine dökün . Kaynayan sıvıyı yakındaki sağlıklı bitkilere atmamaya dikkat edin, çünkü bu onları öldürür, ancak kaynar suyunuzu yalnızca kurtulmak istediğiniz yabani otlara dökün. Su, çevre ve insanlar için en az zararlı herbisittir .

Sirke ayrıca istenmeyen yabani otları yok edebilen mükemmel bir doğal herbisittir . Ancak dikkatli olun: asetik asit , ne kadar yararlı olursa olsun, kökler üzerinde etki gösteremez .

Bu çare özellikle daha kolay sökülebilen genç bitkiler için işe yarar. Her halükarda bu doğal herbisit yapmak istiyorsanız , sadece bir buçuk litre sirke, bir kaşık bulaşık deterjanı ve bir limon suyu eklemeniz yeterli olacaktır. Ardından solüsyonu yabani otların üzerine güneşli bir günde püskürtün: bu şekilde kesinlikle daha etkili bir sonuç elde edeceksiniz.