Çam iğnelerinin geri dönüşümü ile gerçekten harika bir şey elde edebilirsiniz: izlenecek tüm adımlar.

Kaynatmak için dallar

Ekonomik açıdan zor geçen dönem, giderek daha fazla insanı doğada kolayca bulunabilen bazı elementleri kullanarak geri dönüşüm uygulamalarına yöneltiyor. Örneğin sepet yapmak istiyorsanız bunu basit çam iğneleri toplayarak yapabilirsiniz . Açıkçası, istenen sonucu elde etmek için, bu makalede göstereceğimiz adımları dikkatli bir şekilde takip etmek gerekir. Ancak bu şekilde , kişinin ihtiyaçları için mükemmel bir sepet elde etmesi , nesneler için bir kap veya hatta köpek veya kedi için ‘kuytu’ olarak kullanılması mümkün olacaktır .

Çam iğnelerinin geri dönüşümü ile olağanüstü bir şey elde edersiniz

Yapılacak ilk şey, çam iğnelerini bir tencere sıcak suya batırıp yaklaşık otuz dakika kaynatmaktır. Çam iğneleri yumuşayınca tencereden alınır ve iyice durulanır: son olarak çam iğnelerinin uçları temizlenir (ayrıca bir mandalın yarısı ile).

sepet yap

Bu işlem bittiğinde, farklı renklerde iplikler alırsınız ve her birinin uygun şekilde ‘mumlanması’ gerekir (balmumu ile yapılabilir). Bu adım tamamlandıktan sonra, teller bir saç kurutma makinesi ile kurutulur , böylece parlaklık da verilir: son olarak teller bir örgü oluşturacak şekilde birleştirilir.

Ardından, bir sunta sepetin tabanını alın, tabanın etrafında muhtemelen birbirinden yaklaşık 1,5 santimetre uzaklıkta küçük delikler açın. Bir demet çam iğnesi alın ve yine suntadan yapılmış bir dairenin içine yerleştirin . Bu yapıldıktan sonra, iplikle çalışmaya başlayabilirsiniz: örgüden herhangi birini alarak çam iğnesi demetinin etrafına bağlayın ve tabanda açılan deliklerden birine bağlayarak birleştirmeye başlayın.

Sepet rengarenk ipler ve çam iğneleriyle göz kamaştırıyor.

Çam iğnesi demeti katlanıp tamamen tabanın kenarına bağlanana kadar çalışma diğer bitişik deliklerle de aynı şekilde devam eder. Aynı işlem, çam iğneleri tamamen tabana bağlanana kadar kenarın geri kalanı için (diğer salkımlarda olduğu açıktır) yapılmalıdır.

renkli sepetler

Bu noktada, başka bir renkten bir iplik alarak ve demetleri zaten yapılmış olan katmana bağlamaya başlayarak yeni katmana geçiyoruz. Bu durumda çam iğnelerini tamamen kapatmadan ip ile farklı bir tasarım da yapabilirsiniz . Bu şekilde devam ederek sepeti yavaş yavaş örerek katmanlarını çeşitli renkteki iplerle dikiyoruz.

Son kat, bazı eklemelerle de yapılabilir, örneğin tele bağlı boncuklar sepeti daha da zenginleştirerek daha da büyüleyici bir görünüm verir.     Bunun gibi geri dönüşüm çalışmalarında yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü  serbest bırakabilirsiniz : renklerin ifade ettiği neşe ile birlikte her ikisi de asla eksik olmaması gereken bileşenlerdir. Son katman bile tamamlandığında, çeşitli amaçlar için kullanılabilecek harika bir sandığa sahip olacağız.