Bitkilerdeki sütü herkes bahçeye döker. Köylülerin makyajı gerçekten olağanüstü

Merhaba yeşil parmak sevenler! Belki bazılarınız sütün (özellikle inek sütü) bitkiler üzerinde doğru kullanıldığında harika bir müttefik olabileceğini bilmiyorsunuzdur.

Aslında süt, içerdiği besin maddeleri sayesinde bitkilerin büyümesini ve güzelleşmesini sağlayabilir ve bahçe, meyve bahçesi ve apartman bitkilerinde kullanılabilir.

Bunu neden kullanmamız gerektiğinin nedenlerini özellikle görelim.

bitkilerdeki süt bahçedeki süttür

Bitkilerde süt, çiftçinin hilesi gerçekten olağanüstü

Gübrelemek

Süt çok iyi bir sıvı gübre olabilir. Aslında onu organik gübremize eklememiz yeterli. Uyarı: Son kullanma tarihi geçmiş sütün güvenle kullanılabileceğini unutmamak önemlidir.

Çalışma araçlarını dezenfekte edin ve temizleyin

Aletlerimiz düzgün bir şekilde temizlenmezse bazı parazitlerin saldırısıyla bitkileri hasta edebilir. Yapmamız gereken çok basit: Bir pamuğu süte batırıp kullandıktan sonra aletlerin üzerine geçirmemiz yeterli. En iyi şekilde dezenfekte edilecekler ve korkmadan kullanabileceğiz.

Gübre

Süt olağanüstü bir doğal gübre olabilir. Tek yapmamız gereken birazını sulama kabına dökerek %80 su ve kalanını süt elde etmek. Ancak bitkiler ayda bir, en fazla iki kez sütle sulanmalıdır.

Fungisit ve böcek ve parazitlere karşı koruma sağlar

Süt, antibakteriyel ve mantar öldürücü özellikler içerir. Bunun yanı sıra beyazsinek, kırmızı örümcek ve yaprak bitlerine karşı koruma sağlayabilir. Kısacası bitkiyi doğal bir şekilde korur.

Halihazırda mantarların saldırısına uğramış bir bitkimiz varsa, sodyum bikarbonat içeren bir karışım kullanmalıyız. Bir litre su ve ¼ litre süt içeren bir sprey şişesine 20 gram sodyum bikarbonat dökmeliyiz. Kabartma tozunu eritmek için iyice çalkalıyoruz ve ardından haftada bir en karanlık bölgelere püskürtüyoruz.

Öte yandan, bu sorunu önlemek istiyorsak, bir litre süte 10 ölçek su dökmeliyiz. Sonra sonucu bir sprey şişesine aktarmalı ve gövdeyi ve yaprakları ıslatmalıyız. Bu işlem ayda bir kez yapılmalı ve takip eden 24 saat boyunca bitkiye su verilmemelidir.

toprağın ph’ı

Alkali toprağa ihtiyaç duyan bir bitki ile mutlaka süt kullanmalıyız. Bu önemlidir çünkü sütteki kalsiyum toprağın asitliğini azaltır. Bir litre sütün içine bir kaşık dolusu süt tozunu dökün. Bundan sonra karıştırıp sonucu toprağa döküyoruz.

yaprakları temizler

Yaprakların her gün üzerlerinde birikmesi kaçınılmaz olan kir nedeniyle sık sık temizlenmesi gerekir. Bu gözenekleri tıkar ve bitki nefes almakta zorlanır. Bu nedenle bir bezi biraz su ile ıslatıp yaprakların üzerine geçirmeniz yeterli olacaktır. Bu operasyondan sonra parlak ve temiz yapraklara hayran kalacağız.

İşe gitmekten başka yapacak bir şey kalmadığını söyleyebilirim!