Nane, bir daha asla birkaç yapraklı ve solmuş. Yemyeşil ve hoş kokulu yapraklara sahip olmak için bahçıvanın numarası

Mutfakta yemek ve içecekler için yararlı olan aromatik bir bitki kesinlikle nanedir .

Ona daha iyi bakmak için dikkatle izlenmesi gereken çeşitli adımlar vardır.

Bunları takip ederek bitkimiz solmayacak, güçlü ve bereketli büyüyecek.

nane bir daha asla evde birkaç nane yaprağı

Nane, bir daha asla birkaç yapraklı ve solmuş. Yemyeşil ve hoş kokulu yapraklara sahip olmak için bahçıvanın numarası

Nane ne zaman ve nasıl sulanmalıdır?

Bu bitkinin sürekli sulanması gerekir , daha da iyisi, toprağın daima nemli olduğunu kontrol etmelisiniz .

Bitkiyi iyileştirmek nasıl mümkün olabilir?

En iyi şekilde büyümesi için, daha önce de söylediğimiz gibi, toprağı nemli tutmak ve ayrıca onu soğuktan ve dondan korumak için malç kullanmak önemlidir . Zaman zaman gübrelemenin yanı sıra, bitki bir vazoya konulacaksa, güneşe yönelme eğilimi nedeniyle 3 veya 4 günde bir döndürmek gerekir .

Nasıl ve ne zaman toplanmalı?

Hasat, yapraklar daha yoğun koku verdiğinde yani çiçeklenmeden hemen önce yapılmalıdır . Öncelikle sarı yaprakları çıkarmanız ve birinci grubun veya ikinci grubun hemen üzerindeki yaprakları toplamanız gerekir.

Nane saksıda yetiştirilebilir mi?

Açıkçası evet, daha önce de söylediğimiz gibi bu bitkiyi saksıda yetiştirmek mümkün. Suyu boşaltmak ve bu nedenle durgunluk olmadan ve geniş bir alanda büyümek için tabanında delikler bulunan büyük bir vazo elde etmek gerekli olacaktır .

Onu yetiştirmek için doğru toprak nedir?

Doğrudan sorunsuz bir şekilde ekilebilmesi için toprağın pH’ının 6.0 ile 7.0 arasında olması gerekir. Bu nedenle toprak nemli olmalıdır.

Büyümek için kesimler kullanılabilir mi?

Çelikleri kullanarak nane dikmek için , uzunluğu 12 ila 15 santimetre arasında olan bir bitkiden bazılarını kesmemiz gerekir . Bundan sonra, alt yaprakları bir bardak suda çıkardıktan ve her şeyi bir pencereye yerleştirdikten sonra kesimi yapmalıyız. Çelik günde 4 veya 6 saat ışık aldıktan sonra ve kökler yeterince uzun olduğunda dikebiliriz.

Bunun yerine bahçeye tohum ve çeliklerle nane ekebilir miyiz?

Bahçeye nane dikmek için tohumları 3 santimetre derinliğe kadar toprağa yerleştirebiliriz . Öte yandan, çelik dikmek istiyorsak , bir humus tabakası yaymalı ve 5 santimetre derinlikte 15 ila 30 santimetrelik bir çelik yerleştirmeliyiz .

İyi işti millet.