Sinekleri, sivrisinekleri ve hamamböceklerini 10 dakikadan daha kısa sürede uçurmanın bir yöntemi olduğunu biliyor muydunuz? Hangi ürün olduğunu ve nasıl kullanılacağını öğrenelim.

Birçok sinek

Özel ve doğal bir bileşenle sivrisinekleri, sinekleri ve hamamböceklerini uzak tutabilir ve kısa sürede hazırlayabilirsiniz. Bu bileşenin etkisi hızlıdır ve on dakikadan daha kısa bir sürede ortadan kalkacak, evinizi ve diğer alanları varlıklarından kurtaracaktır. İşte karanfil nasıl kullanılır.

Karanfil, sineklere ve sivrisineklere karşı mükemmel bir kovucu

Karanfil, Eugenia caryophyllus bitkisinin tomurcuklarının çiçeklenmeden önce kurutulmasıyla elde edilir. Karardıklarında ve sertleştiklerinde, kafaları ile tırnak şeklini alırlar. Çin’de M.Ö. 200 gibi erken bir tarihte bilinen, terapötik özellikleri için kullanılmıştır.

Sinek

Bilinen özellikleri arasında antiseptik, analjezik ve ferahlatıcıdır. Bu bitkinin zihinsel düzeyde de yararlı etkileri var gibi görünmektedir, çünkü kokusu olumlu reaksiyonları, konsantrasyonu desteklemektedir ve ayrıca ortamları arındırmak için de kullanılmaktadır.

Ancak karanfil aynı zamanda güçlü bir itici etkiye sahiptir, aslında kalıcı kokuları böceklere, sineklere ve hamamböceklerine istenmeyen gibi görünmektedir. Onları uzak tutmayı amaçlayan karışımlar hazırlamak için uygun şekilde kullanmak, son zamanlarda yaygın bir uygulama haline gelmiştir, çünkü etkiler gerçekten olağanüstüdür.

Sineklere karşı karanfil nasıl hazırlanır

Böcekleri, sinekleri ve hamamböceklerini uzak tutmak için karanfil ile bir karışım hazırlamak basittir, ancak diğer bileşenlere de ihtiyacımız var. Bunlar arasında okaliptüs esansiyel yağını da buluyoruz, aynı zamanda böceklerin ve hamamböceklerinin saldırılarını püskürtmek için de güçlü, onları evden ve başka herhangi bir yerden uzak tutmak için yaygın olarak kullanılıyor. Karışımın nasıl hazırlanacağı aşağıda açıklanmıştır:

  • Küçük bir plastik kaba bir avuç karanfil koyun;
  • 70 derecede biraz etil alkol ekleyin;
  • Kabın içine birkaç damla okaliptüs yağı dökün.

Kabı karıştırın ve ardından kaba tuzla yarısından fazlasına kadar doldurun. Tuzu eklediğinizde, tuz kaplanana kadar biraz daha etil alkol koyun. Üstüne biraz daha karanfil, birkaç damla okaliptüs yağı ve biraz etil alkol koyun.

Tekrar tuz yaymaya başlayın ve bu noktada kap sinekleri, sivrisinekleri ve  hamamböceklerini önlemek için  kullanılmaya hazırdır.

Karanfil

Hazırlanan kap nasıl kullanılır

Kabı mutfakta, barbekü alanında, yatak odasında ve sinek ve sivrisineklerin bulunduğu yerlerde karanfil hazırlığı ile kullanabilirsiniz. Ürün etkili ve gerçekten işe yarıyor, yerinde hazırlayabilirsiniz ve ayrıca birkaç gün sürer.

Kabı yerleştirdiğiniz yerde artık sinek ve sivrisinek olmayacak ve odaları can sıkıcı varlıklarından kurtarmış olacaksınız. Mutfağı ve barbekü tezgahını temizlemek ve böcekleri uzak tutmak için etkili bir çözüm de kullanabilirsiniz.

Küçük bir kaseye biraz etil alkol ve 5 veya 6 damla okaliptüs esansiyel yağı koyun, karıştırın ve yüzeye dökün, bir bezle ovalayın ve yüzeyi diğer ürünlerden daha iyi dezenfekte etmiş olacaksınız.

Gördüğünüz gibi, bu doğal bileşenlerin kombinasyonu güçlüdür, sivrisineklere, sineklere ve hamamböceklerine karşı belirli sonuçlar verir ve piyasadaki kimyasal madde içeren diğer ürünler gibi sağlığa zararlı değildir. Bu nedenle, bileşiği çocukların ve evcil hayvanların varlığında bile kullanabilirsiniz, çünkü zararsızdır ve istediğiniz yerde bırakabilirsiniz.

Sineklerin ve böceklerin sıklıkla çoğaldığı, yiyecek kokusundan etkilenen barbekü alanında kullanın ve artık gelmeyeceklerini göreceksiniz. Harika barbeküler yapabilir ve misafirlerinizin aniden saldırmaya gelmeden misafirlerinizi istediğiniz kadar rahat hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

ev