Bu ürünün tek bir kavanozu balkonda ve bahçede birçok çiçek yetiştirmeye yeterlidir. Bitkilerinizin kısa sürede çiçek açmasını sağlayacak tek malzemedir.

Bitkilerinizin aniden çiçek açmasını mı istiyorsunuz? O halde bu tarifi hemen yapın! Ancak bu şekilde balkonunuzda ve bahçenizde çok sayıda çiçeğe sahip olabilirsiniz.

Bitkiler ve çiçeklenme: çiçekler neden sıklıkla görünmüyor?

Hava durumu, dış sıcaklık ve bitkilerinizin bakımı, onların hayatta kalıp kalmayacağını veya öleceğini belirleyen önemli faktörlerdir.

Birçok çiçek ve bitkinin bulunduğu bir bahçenin veya balkonun bakımını yapmak kesinlikle kolay değildir. Ve hayır, sadece çevrimiçi bahçecilik makalelerini okumak, bahçecilik uzmanı olmak için yeterli değildir.

Güzel yeşil mücevherlerimizin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olacak teknikleri ve ipuçlarını öğrenmek çoğu zaman gereklidir. Bitkilerinizin neden çiçeklenme sorunu yaşadığını hiç merak ettiniz mi? Bu genellikle öngörülemeyen hava koşullarından, bazen onları yerleştirdiğiniz ortamdan ve hatta bazen aktarmaya veya sulamaya dikkat etmemenizden kaynaklanmaktadır.

Bir bitkinin hayatta kalması ve gelişmesi için bazı temel koşullara ihtiyacı vardır; bunlar karşılanmadığı takdirde talihsiz bir kadere yol açacaktır: Yeşil mücevherimizin ölümüne.

Siz de geç çiçeklenmeyi bekliyorsanız veya hiçbir şeyin olmadığı izlenimini ediniyorsanız endişelenmeyin. Bugün balkonunuzda veya bahçenizde çiçeklerin açmasını nasıl sağlayacağınıza dair bir ipucu keşfedeceksiniz: sadece bir bardak içtiğinizde sihir gerçekleşecek.

Bu ürünün sadece bir kavanozuyla kısa sürede birçok çiçek büyüyecek.

Çiçeklenme sürecini sabırsızlıkla bekliyor ancak ne yazık ki gerçekleşmeyeceğini düşünüyorsanız endişelenmeyin: sizin için bir sırrımız var. Bir bitkinin çiçek açması bazen çok karmaşık bir iştir, özellikle de yeşil mücevherlerimizin en iyi özeni ve ilgiyi görmesi için mümkün olan her şeyi yaptığımızı düşündüğümüzde.

Çiçeklenme eksikliği bazı spesifik faktörlere bağlı olabilir:

  • istikrarsız iklim.
  • yetersiz toprak.
  • Yanlış veya başarısız aktarım.
  • Güneş ışığına yetersiz maruz kalma.
  • Yanlış veya eksik sulama.
  • uygunsuz kimyasallar veya gübreler.

Çiçeklenme eksikliği sorununu çözmek istiyorsanız hala zamanınız var. Bugün çok az insanın bildiği bir sırrı açıklıyoruz. Ancak bu şekilde balkonda ve bahçede çok sayıda çiçek elde edeceksiniz.

Size nasıl yapılacağını öğreteceğimiz bu doğal gübre, ekonomik ve hızlı hazırlanmasının yanı sıra her şeyden önce her tür bitki için mükemmeldir: gül çalıları, menekşeler, orkideler, sulu meyveler.

Peki bitkilerinizi kurtaracak bu sihirli madde nedir? Sadece patates! Evet doğru okudunuz. Evinizde mutlaka bulundurduğunuz ya da çoğu zaman yemeklerinizin yıldızı olan bu meşhur yumru harikalar yaratacaktır.

Çiçekli bitkiler için patates.

Prosedür çok basittir. İstediğiniz büyüklükte bir patatesi blendera koyun ve 1 litre oda sıcaklığındaki suyu ekleyin. Maksimum hızda en az 3 dakika karıştırın. Patatesleri ezdikten sonra sıvı ama oldukça kalın bir çözelti elde edeceksiniz.

Sıvıyı steril tülbentle kaplı bir süzgeçten süzdükten sonra nebülizöre veya ölçüm kabına dökün. Bitti ! Organik gübreniz kullanıma hazır.

Tek yapmanız gereken bunu tüm bitkilerinizin üzerine dökmek. Sadece kullanırken dikkatli olun: Çiçeklerin ortaya çıkmasını sağlamak için bu tekniği 30 günde bir kullanmalısınız. Sonuç inanılmaz olacak: Birkaç hafta sonra hem balkonda hem de bahçede birçok çiçek görünecek.

Patates gibi bir yumrunun çiçeklenme sürecini sağlaması nasıl mümkün olabilir? Hepsi patateslerin zengin olduğu nitrojen, fosfor, magnezyum, potasyum ve diğer mikro besinler sayesinde.

Ticari kimyasal gübre satın almanıza gerek yoktur. Tek bir patatesle güzel, uzun ömürlü çiçekler elde edebilirsiniz. Bu bileşiğin tek bir bardağı balkonda ve bahçede birçok çiçeğin yetişmesine olanak sağlar.