Banyonuzdaki fayanslar kirli, lekeli ve izli: Bu numara sayesinde fayansların her zaman parlak olmasını sağlayabilirsiniz!

doğal çare

Çoğu zaman ihmal ettiğimiz ev işlerinden biri de banyo veya mutfak fayanslarının temizliğidir. Bu kirli bir iş, ancak çevrenin her zaman temiz ve sterilize edilmiş kalmasını sağlamak için birisinin bunu yapması gerekecek, ancak her şeyden önce sizin veya ailenizin sağlığının hiçbir şekilde tehlikeye atılmaması gerekiyor.

Bildiğiniz gibi banyo, evde mikrop ve bakteri miktarının en fazla olduğu alanlardan biridir , bu nedenle fayansları daima temiz tutmanız önemlidir. Gerçekten çok basit olacak ve bu şaşmaz numara sayesinde daha da basit olacak . Böylece ekosisteme daha fazla zarar verecek, kirletecek ama hepsinden önemlisi sorunu çözmeyecek kimyasal madde ve deterjan kullanmaktan kaçınmış olursunuz.

Bu mucize tüyo sayesinde banyo fayanslarınız her zaman parlak olur!

banyo ilaçları

Banyo fayanslarının kirlenmesi kaçınılmazdır, ancak neyse ki onları düzenli olarak temizleyerek ve bu numarayı uygulamaya koyarak onları her zaman temiz, parlak ve her şeyden önce dezenfekte edilmiş hale getirebilirsiniz.

AYRICA OKUYUN: Bazı tasarımcı püf noktaları sayesinde banyonuz her zaman kusursuz olacak

Zaman her zaman kısa olduğundan ve piyasada satılan ürünler çoğu zaman istenen etkiyi vermediğinden, evde yalnızca fayansları temizlemek ve cilalamak için değil, evin çeşitli işlerini yapmak için de kullanabileceğiniz evrensel bir doğal yağ çözücü yapabilirsiniz.

TELEGRAM KANALIMIZA ABONE OLMAK, VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ INSTAGRAM VE TİKTOK’TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Bu evrensel yağ çözücünün hazırlanması hızlı ve kolaydır, ancak her şeyden önce ürünleri evinizde çok iyi bir şekilde bulabilirsiniz. Öncelikle önceden yıkanmış, kurutulmuş bir sprey şişesi ve bir huni almanız gerekir . Şişenin içine 650 ml hidrojen peroksit , 25 ml alkol , 25 ml beyaz şarap sirkesi ve birkaç yemek kaşığı sodyum bikarbonat koymanız gerekecektir .

AYRICA OKUYUN: Süper kokulu bir banyo için tek ihtiyacınız olan tek bir hareket ve tek bir süper akıllı numara

Kullanmadan önce ürünü iyice çalkalayın ve fayansların üzerine püskürtüp fayanslara özel yumuşak bir mikrofiber bezle silin. Ayrıca, çeşitli ürünlerin belirli bir işlevi olduğunu bildiğiniz doğrudur: bikarbonat güçlü bir beyazlatıcıdır , bu yüzden fayansları yeniden parlak hale getirecektir. Sirke ise kirecin kolaylıkla giderilmesine uygundur .

AYRICA OKUYUN: Bu kolay, hızlı ve ekonomik çözüm sayesinde bir daha asla banyoda kötü kokuya kapılmayın

Alkol, çeşitli fayanslarda bulunan bakteri veya mikropları dezenfekte eder, sterilize eder ve ortadan kaldırır. Fayansların ve fayans derzlerinin iyice temizlenmesi için hidrojen peroksit tavsiye edilir . İşin püf noktası çok basit ve yukarı aşağı tekniğini kullanarak saçaklı bir süpürgeyi tüm fayansların üzerinden geçirmekten ibaret . Farkı hemen fark edeceksiniz ve kuruduktan sonra kristal kadar parlak görünecekler!