Bu etkili büyükanne çaresi ile parkeniz parlayacak, uygulamaya koymak çok basit ve sonuç muhteşem olacak.

Temiz parke çözümü

Parkenin modası asla geçmez, aslında pek çok insanın evinde bulundurmayı sevdiği bir zemin türüdür Güzelliği ve çekiciliği tartışılmaz ancak zamanla bozulmaması için çok fazla bakım gerektirir. Her zaman temiz, güzel ve parlak kalması için nasıl tedavi edileceğini bilmek çok önemlidir .

Bu zeminin günlük temizlik gerektirdiğini herkes bilmez, her gün yıkamaya gerek yoktur ancak tozun yerleşmemesi ve zamanla parlaklığını gizlememesi için tozunun alınması gerekir. Temizlemek için hassas bir süpürge veya elektrikli süpürge kullanabilirsiniz, ancak ahşaba uygun bir başlık kullanın.

Tek kullanımlık toz tutucu bezler de oldukça kullanışlıdır, ahşaba uygun olanları piyasada bulabilirsiniz. Aşağıdaki paragraflarda, artık parkeyi temizlemeden yapamayacağınız şaşmaz bir büyükanne çaresini ortaya çıkaracağız , aslında parlayacak.

İşte parke temizliği için inanılmaz bir büyükanne çaresi, parladığını hemen fark edeceksiniz

Parke temizliği için çare

Diğer zeminlere göre parke çok hassas ve suya karşı hassastır, aslında sürekli yıkamaya gerek yoktur, haftada bir kez yıkamanız yeterlidir. Ayrıca yağ veya cila ile kaplanmış parkenin dikkatli bir bakım gerektirdiğini de bilmelisiniz Aslında her ikisinin de her zaman mükemmel durumda ve mükemmel parlaklıkta kalması için yılda en az bir kez belirli ürünlerle ‘yeniden canlandırılması’ gerekir.

Şunlar da ilginizi çekebilir: Parlak ve temiz bir parke için beş basit yöntem

Parke temizliği konusunda pek çok kişinin yaptığı hata , suyu doğrudan yere atmaktır çünkü bu, parkeye oldukça zarar verebilir. Bozulmasını önlemek için, mikrofiber veya pamuklu bir bez kullanın ve yere geçirmeden önce dikkatlice sıkın, asla damlamamalıdır .

AYRICA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Parkedeki lekeler doğal bir çözümle nasıl çıkarılır?

 

Çamaşır suyu, amonyak, alkol ve diğerleri gibi agresif deterjanlar da ciddi hasara neden olur ve yüzeylere zarar verme riski taşır. Piyasada parke temizliğine uygun ürünler bulabilirsiniz , bunları kullanarak parkenizi mahvetme riskiyle karşı karşıya kalmazsınız. Zeminin donuklaştığını fark ederseniz cilalayabilirsiniz ; bu işlem aynı zamanda zemini daha da güçlendirecek ve çizilmelere karşı koruyacaktır.

AYRICA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Parkedeki çizikleri ortadan kaldırmak için tek hamle: yeni kadar iyi olacak

Bu işlem için parkenin yüzeyini dikkate almalısınız, eğer doğal ise suda seyreltilmiş doğal yağlarla cilalayabilirsiniz. Bunun yerine cila ile bitirilmişse, ılık suyla karıştırdıktan sonra ahşap mumu kullanabilirsiniz. Kusursuz ve kapsamlı bir cilalama için temiz bir mikrofiber bezi karışıma batırın, iyice sıkın ve zeminin üzerinden geçirin.

VİDEOLARIMIZI VE HİKAYELERİMİZİ  INSTAGRAM , TELEGRAM VE TİK TOK’TAN TAKİP EDİN

 

Bunlar uygulamaya konulması çok basit ama size inanılmaz sonuçlar verecek küçük önlemlerdir, aslında parkeniz hiçbir zaman bu kadar güzel ve parlak olamayacaktır. Bu büyükannenin yöntemlerini denedikten sonra farkı hemen fark edeceksiniz ve artık onları kullanmaktan vazgeçemeyeceksiniz.