Kesinlikle beklemediğiniz bir sonuç almak için neden buzdolabının içine bir rulo tuvalet kağıdı koymalısınız?

Tuvalet kağıdı

Aşağıda, buzdolabınızda en sık karşılaşılan sorunlardan bazılarını çözmek için tuvalet kağıdı rulosunu nasıl kullanacağınızı adım adım açıklıyoruz .

Çünkü buzdolabınız nemli ve kötü koku yayıyor

Buzdolabındaki nem ve koku sorunları yaygındır ve çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Buzdolabının yeterince temizlenmemesi, son kullanma tarihi geçmiş veya kirlenmiş yiyeceklerin saklanması ve havalandırma eksikliği bu sorunlara katkıda bulunabilir.

Nem ve kötü koku oluşumunu önlemek için buzdolabının düzenli olarak temizlenmesi, son kullanma tarihi geçmiş veya kötü durumda olan tüm gıdaların uzaklaştırılması önemlidir. Temiz havanın serbestçe dolaşabilmesi için buzdolabının iyi havalandırılmasını sağlamak da önemlidir.

Buzdolabı

Eğer nem veya koku problemi yaşıyorsanız bunları ortadan kaldırmak için özel formüle edilmiş ürünleri kullanabilirsiniz. Örneğin buzdolabı dezenfektanı veya kokuları nötralize eden bir ürün kullanabilirsiniz . Bazı durumlarda sorunu çözmek için kapı contasının veya hava filtresinin değiştirilmesi gerekebilir.

Ayrıca gıda saklama için ağzı kapalı poşetler kullanarak ve havalandırma ızgaralarını düzenli olarak temizleyerek nem ve kötü koku oluşumunu önleyebilirsiniz .

Buzdolabını temiz tutmak , havalandırmak ve son kullanma tarihi geçmiş veya kötü durumdaki yiyeceklerden arındırmak, nem ve kötü koku sorunlarını önlemenin anahtarıdır. Gerekirse bu sorunları ortadan kaldırmak ve buzdolabını taze ve hijyenik tutmak için özel ürünler kullanılabilir.

Ancak bugün size, sorunu çözebileceğiniz ve tek bir euro bile harcamayacağınız bir kendin yap yöntemini gösteriyoruz.

Bu sorunları tuvalet kağıdı rulosuyla çözün

Bugün size bir rulo tuvalet kağıdı , biraz su ve karbonat kullanan bir yöntem göstereceğiz . Amaç, gerçekten işe yarayan basit, ucuz bir numarayla buzdolabınızdaki kokuları gidermek ve nemi azaltmaktır. Bu yöntem, buzdolabınızı taze ve kokusuz tutmak için etkili bir çözüm oluşturmak üzere kabartma tozunun emici ve koku giderici özelliklerinden yararlanır.

Bu ilacı hazırlamak için bir çay kaşığı karbonatı bir bardak suyla karıştırın ve bir tuvalet kağıdı rulosunu bu solüsyona batırın. Rulo tamamen emildikten sonra fazla suyu alıp ruloyu buzdolabına koyabilirsiniz.

Tuvalet kağıdı

Kabartma tozu, kokuları emer ve buzdolabının içindeki nemi azaltarak yiyeceklerin taze ve kokusuz kalmasını sağlar. Her zaman aktif olmasını sağlamak için tuvalet kağıdı rulonuzu iki haftada bir değiştirebilirsiniz.

Üstelik bu yöntem tamamen doğal ve kimyasal madde içermiyor ; bu da onu gıdaların saklanması ve çevre açısından güvenli kılıyor.

Suya ve kabartma tozuna batırılmış bir tuvalet kağıdı rulosu kullanmak, kokuları gidermenin ve buzdolabındaki nemi azaltmanın basit ve ekonomik bir yoludur. Bu doğal, kimyasal madde içermeyen ilaç, gıdaların saklanması ve çevre için güvenlidir.

ev