Çamaşır yıkamadan önce eklenecek bu madde ile temizlik uzmanlarının kullandığı bir yöntem: kokusu sarhoş edici olacaktır.

Bunu çamaşırlarınıza ekleyin

Çamaşırlar , yıkamadan sonra çamaşır makinesinden çıktığında her zaman güzel kokmaz . Faktörler çok olabilir, ancak aynı zamanda doğrudan uzmanlar tarafından önerilen yöntemler de vardır. Çamaşırları yıkamadan önce, büyükannelerin öğrettiği yöntemle belirli bir malzemeyi eklemek iyi bir kuraldır. Tüm “eski” ve basit çareler yeniden revaçta, çünkü tam da parfümlü olduğu kadar kumaşları temiz ve parfümlü yapmakta da mükemmeller . Sektör profesyonellerinin kullandığı yöntemi birlikte öğrenelim mi ?

Çamaşırlar yıkandıktan sonra neden kokar?

En narin olanlar da dahil olmak üzere bazı giysiler için çamaşır makinesinde yıkamaktan vazgeçmek imkansız . Modern teknoloji, giysilerin tamamen temizlenmesi için mükemmel şekilde uygun olan bir dizi program sunar.

Ancak alınan önlemlere rağmen bazen giysiler ve kumaşlar yıkandıktan hemen sonra kokar. Birçok faktör var, ancak en yaygın olanları arasında bulduklarımız:

  • Doğru yıkama programı seçilmemiş, bu nedenle kumaşlar kirli ve kokulu kalmış;
Çamaşırları çamaşır makinesinde yıkayın
  • Çamaşır makinesindeki bir veya daha fazla giysi yıkanmadan önce nemliydi, bu da koku ve nem arasında karşı konulamaz, yıkıcı bir domino etkisi yarattı;
  • Tavsiye edilenden daha fazla yumuşatıcı kullanılmış, kumaşların lifleri kötü koku oluşturacak kadar tamamen zarar görmüş;
  • Yıkandıktan sonra giysiler uzun süre çamaşır makinesinde kalmıştır. Bu nedenle nem, yalnızca ikinci bir yıkama ile ortadan kaldırılacak mide bulandırıcı bir koku yaratmıştır.

Kazalar olabilir, ancak çamaşır makinesini çalıştırmadan önce bile çamaşırları parfümlemek için bazı önlem ve yöntemlerin benimsenmesi önemlidir .

Bir koku patlaması için çamaşırları yıkamadan önce sadece bir bileşen

Süpermarkette satın aldığınız ürünler, kumaşları bozabilecek koruyucular ve elementler açısından zengin olsa da, bir dizi farklı koku sunar . Bu nedenle temizlik uzmanları tamamen beklenmedik bir yöntemle tek bir malzeme kullanılmasını önermektedir.

Kahramanı , tüm evlerde her zaman bulunan doğal bir içerik olan Marsilya sabunu .

Marsilya sabunu

Temiz, kuru bir havlu üzerine keserek küçük pullar elde ederek ilerliyoruz. Havluyu katlayın ve içinde sabun pulları olacak şekilde çamaşır makinesinin içinde çamaşırların arasına yerleştirin. Temizleme etkisini ve kokuyu daha da artırmak için tambura toz deterjan da ekleyebilirsiniz .

Çamaşır makinesini seçilen programla çalıştırın ve yıkamanın bitmesini bekleyin. Bittiğinde, temiz kıyafetleri hemen çıkarın ve asın. Nihai sonuç? Yıkama sırasında çözülen Marsilya sabunu sayesinde taze ve lezzetli bir temizlik kokusu.

Çok güzel kokulu giysilerle   nihai hedefe ulaşan basit ve ekonomik bir yöntem .

ev