Biçilmiş çimi yeniden kullanmanın 5 basit ve çok kullanışlı yolu: İşte dikkate alabileceğiniz çeşitli öneriler.

Çim biçmek

Bahçede örneğin çimleri biçmek gibi belirli işler yaptığınızda harika yeniden kullanım yöntemleri uygulanabilir. İşte yapılması çok kolay olanlardan bazıları. Tam olarak bu, tüm ailelerin yaptığı bir iş olduğu için, evde bahçeli bir açık alana sahip olduklarında, daha fazlasını bilmemiz gerekiyor. Detaylar aşağıda.

Çim kırpıntılarını yeniden kullanın: bahçede çok önemli bir görev

Daha önce de belirttiğimiz gibi, biçilmiş çimlerin yeniden kullanımı ile ilgili yöntemlerden bahsedeceğiz. Bunun nedeni, bahçe veya avludan oluşan, rahat bir açık alana sahip bir evi olan birçok ailenin olmasıdır.

Avlu

Ancak bu durumlarda, her zaman bakımlı ve davetkar bir bahçeye sahip olmak için haftalık olarak tekrarlanacak özel bir çalışma yapılmalıdır .

Özellikle çim biçme işlemi yıllar içinde yapılan ve kesinlikle hafife alınmaması gereken bir işlemdir . Ancak bu şekilde dış mekanınız bakımsız, bakımsız, kullanışsız ve nahoş görünmeyecektir.

Çim biçme makinesinin kullanımıyla çimler verimli ve tatmin edici bir şekilde biçilebilir ve çimler yükseldikçe bir kenara atılarak atılabilir.

Bu yapılacak ilk adım, ardından biçilen çimin zamanla kurumaya ve çürümeye bırakılmasından oluşan ikinci adımdır . Daha sonra , biçilen çimi akıllıca yeniden kullanmak için 5 çok yararlı yöntemi öğrenme fırsatına sahip olacaksınız .

Bunlar günlük hayatta uygulamak için basit ve çok kullanışlı yöntemlerdir, bu nedenle biçilmiş çimi başka şekillerde de kullanabilirsiniz .

Çim kırpıntılarını akıllıca yeniden kullanın

Biçilen çim ile sadece çiminizi geçerli bir şekilde gübrelemek gibi bir işlem yapmakla kalmaz, aynı zamanda bu malzemeyi daha farklı amaçlar için birkaç kez tekrar kullanabilirsiniz.

Kesinlikle çok ilginç ve aynı zamanda basit bir yöntemdir, bu size belirli hileleri uygulama fırsatı verecek , biçilen çimi başka şekillerde yeniden kullanmak.

çimleri biç

Özellikle birçok İtalyan ailesini vuran güçlü ekonomik krizin karakterize ettiği bu zamanlarda, son derece değerli bir tasarruf biçimi .

Altı çizilmesi gereken bir detay da, bu önerilerin evin bahçesinde zirai ilaç veya kimyasal ürünler kullanılmadığında da uygulanabileceğini akılda tutmaktır .

Diğer şeylerin yanı sıra, bunlar yalnızca ticari sektörlerde oldukça yüksek fiyatlara bulunamayan, aynı zamanda çevre ve insanların refahı için çok zararlı olan ürünlerdir.

İşte daha önce biçilmiş çimleri başka şekillerde yeniden kullanmak isteyenler için önerilen tüm yöntemler.

Yeniden kullanım seçeneği: malç

Kesilen çim, malç olarak kullanılarak akıllı bir şekilde yeniden kullanılabilir .

Biçilmiş çim, topraktaki nemi verimli bir şekilde tutmak ve rahatsız edici yabani otların büyümesini önlemek için mükemmel bir yöntemdir.

Çim kırpıntıları ile malçlama sırasında , çimleri bitkilerin gövdelerinin yakınına koymadığınızdan emin olmanız gerekecektir. Çimlerin ısınmasını önlemek için çim tabakasının aşırı kalın olmadığını kontrol etmenin yanı sıra.

Bu aslında bitkilerinizi mahveder.

Daha sonra malç olarak kullanılan otun tohuma girmemesine dikkat edin ki tohuma sorun çıkmasın.

İkinci yöntem, nitrojenle zenginleştirilmiş geçerli bir sıvı gübrenin hazırlanmasıyla ilgilidir . Biçilen çimi bir kovaya veya bir tencereye koyun, içine su dökün ve 2 veya 3 gün dinlenmeye bırakın.

Daha sonra elde edilen solüsyonu filtrelemeye gideceksiniz ve bununla çiçek tarhlarını sulayabilecek, bitkilerinizi verimli bir şekilde besleyebileceksiniz.

Bitkileri sulamak

Üçüncü ipucu ile kendi karışımınızı oluşturabilirsiniz . Bu durumda, kuru yapraklarla veya samanla kesilmiş çim katmanlarıyla istiflenmek üzere 300 litrelik plastik bir gübreleyiciye ihtiyacınız olacaktır.

Birkaç ay veya en fazla 3 ay içinde bir bileşik elde etmek için, 2 veya 3 günde bir sulanması ve 4-6 günde bir döndürülmesi tavsiye edilir. Bu prosedür, malzemenin daha hızlı bozulmasını sağlamaya hizmet edecektir.

Kullanılacak en son yöntemler

Dördüncü yöntem, çim biçme makinesinin üzerine yerleştirilmiş herhangi bir sepetin çıkarılmasına, böylece çimin tekrar çimin üzerine düşmesine dayanır. Bu sayede sadece toprağı değil yeni çimleri de besleyebileceksiniz . Çim kırpıntılarını yeniden kullanmanın beşinci yolu , onları arka bahçenizde tavuklar varken kullanmaktır .

tavuklar

Hatta fazla biçilmiş çim, tohumlara gitmiş o çim ile birlikte tavuklara atılabilir.

Bu adımı gerçekleştirirken çimlerin çok büyük olup olmadığını kontrol etmek önemlidir . Onu gagalayacak olan tavuklar hızla otları etrafa yaymaya başlayacaklar. Yani yemek ve eğlenceniz var ve ardından yine bahçe yemeğiniz var.

Az önce bahsedilenlerin hepsi , kesilen çimi bahçenizde tekrar kullanabilmek için son derece geçerli ve akıllı yöntemlerdir . 5 yöntemden hangisini kullanacağınız size kalmış.

Sonuç düşünceleri: ne dedik

Makalede bu noktaya geldiyseniz, biçilmiş çimi gerçekten akıllı bir şekilde kullanmanıza yardımcı olacak yararlı yöntemlerin neler olduğunu anlamış olacaksınız. Artık bildiğiniz ve uygulayabileceğiniz yollar, çünkü her şey çok karmaşık değil. Ve hangi yönteme güveneceksiniz?

ev