İşte beyaz bir cilde sahip olmak ve lekelerden veya kusurlardan arınmış Asya yöntemi ortaya çıkıyor. Nasıl yapılacağını görelim.

Domatesler

Lekesiz veya lekesiz beyaz bir cilde sahip olmak ister misiniz? Doğal malzemelerle ve birkaç adımda kolayca elde edebilirsiniz. Doğal beyazlatıcı özelliklere sahip ev yapımı bir kremin nasıl yapıldığını göreceğiz.

Yüzyıllar boyunca mükemmel cilt

Beyaz ten, farklı kültürlerde ve dönemlerde insanlık tarihinde önemli bir rol oynamıştır. Devam etmeden önce, “beyaz ten” teriminin, genellikle porselen tenleriyle bilinen Asya popülasyonlarına özgü parlak ve lekesiz bir ten rengi anlamına geldiğini belirtmek iyidir.

Eski Yunanistan’da, beyaz ten güzelliğin ve asaletin bir işareti olarak kabul edildi. Yunan kadınları güneşe maruz kalmaktan kaçınarak ve süt ve baldan yapılan cilt bakım ürünlerini kullanarak ciltlerini temiz ve parlak tutmaya çalıştılar.

Cilt bakım sütü

Daha sonra, Avrupa Orta Çağ’da, beyaz ten, yüksek sosyal statünün bir sembolü olarak kabul edildi. Köylüler gibi açık havada çalışan insanlar, güneşe maruz kalma nedeniyle koyu tenliyken, soylular ciltlerini daha hafif tutmak için kendilerini kıyafet ve şemsiyelerle örterlerdi.

On sekizinci ve on dokuzuncu yüzyıllarda, beyaz ten, Avrupalı ve Amerikalı kadınlar arasında sofistike ve incelik sembolüydü. Kadınlar kendilerini güneşten korumak için şemsiye ve şapka kullandılar ve ciltlerini adil tutmak için cilt beyazlatıcı kremler kullandılar.

Ancak tarih cildi her zaman masum bir güzellik olarak görmemiştir. Yirminci yüzyılda, aslında, beyaz ten, bazı kültürlerde ırksal üstünlük ile ilişkilendirildi ve beyaz ırkın üstünlüğünün fiziksel özelliklere dayanan temelsiz teorisini destekledi.

Bugün, ırk ayrımcılığı düşüncesinden uzak, beyaz ten, birçok kültürde güzellik ve sofistike bir sembol olarak kabul edilmeye devam ediyor, ancak renk ayrımı olmaksızın, her türlü cildin güzelliğini teşvik etmeye çalışan hareketlerin de olduğunu bilmek önemlidir. Bunu söyledikten sonra, birkaç basit adımda beyaz bir cilde nasıl sahip olunacağını ve kusurlardan arındırılacağını görelim.

Kusurlar olmadan beyaz cilde nasıl sahip olunur?

Piyasada cildi lekelerden ve kusurlardan beyazlatmayı vaat eden birçok ürün var, ancak çoğu birçok bileşen içeriyor ve genellikle yaz aylarında kullanılması önerilmiyor. Bugün porselen bir cilde sahip olmak için evde nasıl krem yapılacağını göreceğiz.
İhtiyacınız olan tek şey bir domates, patates, mısır nişastası, badem yağı ve doğal bir sabun çubuğu.

İşlem gerçekten çok basit. Bir rende almanız ve bir kaseye orta büyüklükte bir domates rendeleyerek başlamanız gerekecektir.

Beyaz bir cilt için domates

Domateskollajen sentezini uyarmak için yararlı olan A, B ve C vitaminleri bakımından zengindir. Daha sonra domatesi gazlı beze aktarın ve suyunun çıkması için iyice sıkın. Sonra bir patatesi soyun, rendeleyin ve tüm suyu çıkarmak için gazlı bezle aynı prosedürü izleyin.

İki özü iyice karıştırın ve karıştırırken küçük dozlarda bir çorba kaşığı mısır nişastası ekleyin.

Daha sonra karışımı yapışmaz bir tavaya dökün ve yaklaşık 3 dakika ısıtın. Tencereyi ocaktan alın ve karışımda 2 yemek kaşığı sabun rendeleyin, iyice karıştırın, böylece karışır. Her şeyi en az 10 dakika dinlendirin, daha sonra karışımla karıştırmak için bir çorba kaşığı badem yağı eklemeniz gerekecektir.

Beyaz cilt kremi

Daha sonra bir fırça ile yüze, dekolteye ve boyuna yayılacak bir maske yapmış olacaksınız. Maske en az 30 dakika açık bırakılmalı, daha sonra ılık suyla çıkarılabilir. Haftada 3 defaya kadar kullanılabilir ve hava geçirmez bir kavanozda saklanabilir ve buzdolabında saklanabilir.

ev