Gardırobunuza bir kase pirinç koymayı hiç düşündünüz mü? Bunun hakkında çok az şey biliyorlar ama bu büyük bir sorunu çözüyor. Şimdi denemelisiniz!

Pirinç

Küçük ve kapalı ortamlar hoş olmayan bir soruna yol açma eğilimindedir: kötü koku sorunu. Koku giderme faydalı olabilir, ancak bazen harici bir maddenin sonuçta nem kokan o durgun kokuyu “emmesine” izin vermek yeterlidir.

Dolapta kokuyor: Sebepleri neler?

Gardıroplarımız her mevsim konum değiştiren yazlık ve kışlık kıyafetlerle dolu . Çoğu zaman kapalı kalan , hava alamayan gardırobun içinde montlar, ceketler ve kazaklar kilitli kalıyor .

Gardıropta bir kase pirinç

Giysiler gittiğimiz yerlerin kokularını emer, bir chip dükkanına ya da yoğun duman kokusunun olduğu bir yere girersek kumaş kaçınılmaz olarak sünger görevi görecektir. İdeal olan, gardırobun içine ve diğer giysilere bulaşmasını önlemek için, giysiyi dolaba yerleştirmeden önce kelimenin tam anlamıyla hava almasını sağlamak olacaktır.

Ancak gardırop kapıları çok sık kapalı kalıyorsa ve giysiler üst üste yığılıyorsa ve belki de tamamen kurumadan saklanıyorsa bu yeterli değildir. Bunların hepsi , çamaşırların kaldığı nemli ve bayat bir gerçeklik yaratmak için bir araya gelen unsurlardır .

Nem kokan giysiler

Bu nedenle yapılacak ilk şey, çekmece ve dolaplarda saklanan kıyafetlerin tamamen kuru olduğundan emin olmak, giyilenlerin öncelikle toz ve dumandan arındırılması ve ardından açık havaya bırakılmasıdır .

Son olarak çamaşırlara temiz bir koku vermek için lavanta ya da sedir gibi hoş kokular kullanabiliriz .

Sedir ağacı, hoş ve hatta taze bir öze sahip güçlü aromatik kokusuyla tanınır. Güveler gibi zararlı böcekleri uzaklaştırmak için doğal bir kovucu görevi de gören bir kokudur. Bunun yanı sıra dolapta bize rağmen oluşan fazla nemi de halledebiliriz, bunu da pirinçle yapabiliriz.

Gardıropta bir kase pirinç: kesin yöntem

Bizi gardırobumuza bir kase pirinç koymaya iten pek çok neden var , tabii ki çiğ! Aslında pirincin nemi emme konusunda büyük bir yeteneği var gibi görünüyor. Cep telefonunun suya düşmesi durumunda akıllı telefonu pirinç dolu bir kaseye batırmanız da tavsiyeler arasında yer almak zor değil .

Bunun nedeni pirincin cep telefonunda bulunan su parçacıklarını emmesidir. Aynı şey , ısıtmanın açılması nedeniyle yoğuşma eğilimi gösteren dolaplarımız için de geçerlidir .

Bir kase çiğ pirinç

Bu, kazaklarımızı veya her halükarda içinde saklanan kıyafetleri bozan “koku” ile sonuçlanan nemli bir ısıdır. Pirinç, mutfaktaki nemli dolap sorununu çok az masrafla çözebilen, aynı zamanda onu doğal bir parfümeri haline de getirebilen bir besindir!

En sevdiğimiz esansiyel yağdan birkaç damla gardırobun açılmasını daha da keyifli hale getirecek. Bunu yapmak için içine birkaç damla esansiyel yağ döktüğümüz kasenin üzerini bir bezle örterek sızmasını önleyin, hatta dolaba asmak için küçük kapalı torbalar yapın.

ev