Duşunuzdan kötü kokular geliyorsa veya gideriniz tıkanmışsa bu konudaki tüm sorunlarınızı çözecek en iyi çözüm burada. Basit ve etkili numarayı bulalım.

Duşta tahliye

Lavabonun, küvetin veya duşun gideriyle ilgili sorunlarla uğraşmak zorunda kalan herkesin hayatında en az bir kez başına gelmiştir . Bu yazıda, bu durumu ortadan kaldırmak ve tamamen işlevsel bir duşun keyfini çıkarmaya geri dönmek için bir numarayı vurgulayacağız .

İnsanları en çok rahatsız eden sorunlardan biri de egzozlardır. Aslında, yıkadığınızda, saç veya diğer saçlar gidere gelebilir . Uzun vadede, kanalizasyonun doğru çalışması üzerinde belirleyici bir etkiye sahip olabilecek bir durum.

Aslında duş sırasında bir şeylerin olması gerektiği gibi gitmediğini fark edebilirsiniz. Su, sözde “duş teknesi” içinde durarak akmakta güçlük çekebilir. Ayrıca bazı durumlarda egzozdan hoş olmayan kokular da gelebilir .

Bu yazıda, sorunu kendi başınıza nasıl çözeceğinizi göstereceğiz . İşte takip edilecek hamleler ve kullanılacak ürünlerle ilgili tüm detaylar.

Duş gideri en iyi nasıl temizlenir? İşte bilmeniz gereken her şey

Duş giderindeki kiri çıkarmak için en çok tavsiye edilen ürünlerden biri hiç şüphesiz kabartma tozudur . Gerçekten inanılmaz özelliklere sahiptir ve çok sayıda durumda kullanılır. Yaklaşık 50 gram karbonat ve üçlü doz sirke gireceksiniz .

temiz duş sifonu

Birkaç dakika bekledikten sonra duş giderine kaynar su dökebilirsiniz . Drenajdan kısa bir süre sonra tekrar tamamen temizlendiğini göreceksiniz. Su tekrar sorunsuz akacaktır ve avari rahatsız edici koku sorununu da çözmüştür.

Daha ilkel bir çözüm, kancalı bir telin kullanılmasıdır . Duş kapağını çıkarın ve kabloyu giderin çeşitli kenarlarına karşı kullanın. Mevcut saç bloğuna veya diğer kirlere ulaşacaksınız ve durumu önemli ölçüde iyileştirebileceksiniz. Çok tutarlı olmayan dolgular olması durumunda bir piston da yararlı olabilir.

Ancak aşağıda size başka bir numara gösteriyoruz. Miktarı fazla olan kirlerde daha etkili olacaktır . Duş giderinizle ilgili durumu nasıl iyileştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Gözlerine inanamayacaksın.

Dolaşmayı ortadan kaldırmanın en iyi yöntemi – işte ayrıntılar

Az önce anlattığımız bu yöntemlere ek olarak, daha inatçı dolgularda daha kullanışlı olan bir yöntem daha vardır. Bu numara, uzman bir teknisyeni aramak zorunda kalmadan sorunu kendi başınıza çözmenize olanak sağlayacaktır. Biraz para biriktirecek ve iyi bir iş çıkarmış olmanın memnuniyetini yaşayacaksınız. İşte bununla ilgili tüm detaylar.

Duş gideri tıkalı

Yapılacak ilk şey, bir tornavida ile mevcut çeşitli vidaları sökerek tahliye kapağını çıkarmaktır. Bu işlemi yaparken çizilmeleri önlemek ve ellerinizi kir ve çeşitli yağ çözücü ürünlerle temas ettirmemek için lateks eldiven kullanılması esas olacaktır .

Drenajın içinde, kapak çıkarıldıktan sonra yüzeyde bulunan kiri temizleyebilirsiniz. Bu ön işlemler tamamlandıktan sonra, belirli bir bileşene dayalı özel bir sıvı tahliye temizleyici kullanmanız gerekecektir : kostik soda .

Bu ürünü gidere sokmak ve yaklaşık 30-40 dakika etki etmesi için bırakmak esas olacaktır. Bu noktada, gidere bir kova kaynar su dökeceksiniz. Yağ giderici ürün ve kaynar su tıkanıklığı çözmüş olacaktır ve bu nedenle, işleyen ve temiz bir duşun keyfini çıkarmaya geri dönebilirsiniz.

Bu işlem – tıkanıklığı çözmenin yanı sıra – duş giderinden gelen   rahatsız edici koku sorununu da çözmenizi sağlayacaktır . Aslında borunun içinde biriken kire de bağlıdırlar. Bu yöntemi yaptıktan sonra, kapağı tekrar yerine koyabilir ve daha önce çıkardığınız vidalarla tekrar yerine oturtabilirsiniz.

ev