Evde çiçekleri kim sevmez? En önemsiz ortamlara bile yeni ve neşeli bir hava vermek için sadece birkaç küçük bitki. Açıkçası, yeşil, sağlıklı, güçlü ve yemyeşil olmak için, uyumlu ve mümkünse hızlı bir büyümeyi teşvik edebilen ürünlerin yönetimi de dahil olmak üzere titiz ve hedefli bir bakıma ihtiyaç duyar.

Bununla birlikte, sağlığımız ve çevre için pahalı ve zararlı olan kimyasal gübreleri unutun. Doğru çözüm doğal ilaçlardadır: Aşağıda çiçeklerinizin güzelleşmesini sağlayacak “mucizevi” bileşenin ne olduğunu ve hiç görmediğiniz miktarlarda olduğunu söylüyoruz.

Evde çiçekler? Bu bileşenle gözle görülür şekilde büyüyecekler: büyükannem bana bunu öğretti!

Bitkilerde tarçın

Genellikle ev temizliği ve bitki bakımı için en iyi malzemeler, onları mutfak kilerinde hazır buluyoruz. Bu yazıda evde çiçekler için tarçın kullanımını önermek istiyoruz.Sadece yemekleri ve bitki çaylarını tatlandırmak için mükemmel değil, tarçın, ister açık ister kapalı olsun, bitkiler için uzun ömürlü gerçek bir iksir olduğunu kanıtlar. Aslında, bu baharatın sadece refahımız için değil, sebzeler için de çeşitli erdemleri vardır.

Dahası, açıkça görüldüğü gibi, kolayca temin edilebilir ve çok az maliyetlidir: denemek için ne bekliyorsunuz? İşte nasıl.

Toz veya sıvı: İşte evde harika bitkilere sahip olmak için nasıl kullanılacağı

Çiçeklerde tarçın

Hangi tür olursa olsun, bitkilerin büyümesini teşvik etmek için sadece bir tutam tarçın. Ek olarak, bu bileşen mantarları ve bakterileri uzak tutabilir, toprağın ve dolayısıyla bitkilerin kendilerinin sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir. Tarçın hem toz hem de sıvı halde kullanılabilir. İlk durumda, toprağa bir çay kaşığı karıştırmak yeterlidir, ikincisinde bir gübre hazırlamanız gerekirBunu elde etmek çok kolaydır: aşağıda size nasıl yapılacağını anlatıyoruz. Sadece 1 litre suya (tercihen klorsuz) ve biraz tarçın gerekir.

Suyu bir kaba koyun, içine bir çay kaşığı tarçın dökün ve eritmek için iyice çalkalayın. Şimdi sadece normal bir gübre olarak kullanmanız gerekiyor.Tarçın, bitki sağlığı için gerekli olan mineral tuzları (potasyum, sodyum, çinko, fosfor ve magnezyum) içerir, ancak aynı zamanda mantar hastalıklarının oluşumunu önlemeye de hizmet eder.Buna ek olarak, büyümeyi teşvik eder ve yakında evdeki bitkileriniz daha önce hiç görmediğiniz gibi büyük, güçlü ve yemyeşil hale gelecektir.

Sadece kimyasal gübrelere para harcayın: bitki sağlığı için ihtiyacınız olan her şey mutfakta bulunabilir.