Evinizi sürdürülebilir bir şekilde dekore etmek ve parfümlemek ister misiniz? Atıkla başlayın, örneğin narenciye kabukları.

Hurdalardan sizin için ve evinizi dekore etmek için birçok özel ve faydalı fikir doğabilir. Narenciye kabukları ile ücretsiz olarak farklı bir şey deneyin.

Portakal kabuğu ile

Narenciye meyveleri ve güçlü kokuları, dolaplardaki güve ve kelebeklerin çoğalmasına karşı koymak için mükemmeldir. Unun içine portakal kabuğu rendesi koyarız ve bu onları iyi uzak tutar.
Her kuruduğunda değiştirelim!

Kurutulmuş limon ile

Her zaman narenciye en iyi müttefik olduğu için, işte başka bir etkili ve aynı zamanda hoş kokulu bir numara. Bir limon alıp ince ince dilimler halinde keseriz. Dilimleri bir mutfak kağıdı havlusu üzerine yerleştirin ve başka bir emici tabaka ile örtün. Mikrodalgaya koyarız ve yaklaşık 5 dakika kahverengileşiriz. Buharın dışarı çıkmasına izin vermek için her dakika sonra kapandığından ve kurumaya hazır olacağından emin olalım (bu adım fırında da yapılabilir, ancak süre daha uzundur, seçim sizin). Şimdi limon dilimlerini kurumaya bırakın, sonra yavaşça kağıttan kaldırın. Onları karanfil ile birlikte bir kaseye koyun ve dolaba yerleştirin. Bu, böcekleri yiyeceklerimizden uzak tutacaktır.

El ovma

Bir el ovma yapmak için, rendelenmiş portakal kabuğu rendesini iki çay kaşığı ince tuzla karıştırın. İyice karıştırın ve yavaşça kabuğunda bulunan yağların tuzla karışacağını fark edeceğiz. Bu karışımı duşta pürüzsüzleştirici bir ovma için kullanıyoruz.

Aromalı yağ

Narenciye aromalı bir yağ hazırlamak istiyorsak, kabukları bol miktarda sızma zeytinyağına batırılmış bir cam kavanozda demlenmeye bırakmak kesinlikle bir çözüm olabilir. Zamanla, kabuklar uçucu yağlarını serbest bırakacak ve yağ, yaz aylarında salata sosu için mükemmel olan taze, tatlı ve ekşi tadı alacaktır.

Mum

Portakalları ikiye bölün, hamurun portakallarını boşaltın ve kabuğun içini temizleyin. Bu noktada makarna kesiciler ile iki yarıdan biri nakış halinde bazı süslemeler yapar. Diğerine bir mum yerleştiriyoruz ve sonra hiçbir ücret ödemeden güzel ve hoş kokulu ev yapımı mumlar oluşturmak için örtüyoruz.

 

DIY