Burada nemin evinizden kaybolmasını sağlayacak devrim niteliğinde ve kesin bir yöntem var. Sorunu çözmek için 1 euro yeterli.

Nem nasıl ortadan kaldırılır

Evinizdeki nemi kalıcı olarak ortadan kaldırmanın en doğru ve ekonomik yolunun ne olduğunu size açıklayacağız   . Sadece bir eurodan fazla maliyeti olmayan ve evinizde zaten bulunan bir malzemeyi kullanmanız gerekecek.

Çünkü eviniz nemli kalıyor

Evinizde nem bulunması   siz ve aileniz için bir risk faktörüdür; alerjileri kötüleştirebilir ve solunum sorunlarına neden olabilir. Aşağıda, 2023 yılında evinizdeki nemi ortadan kaldırmak için size bazı ipuçları veriyoruz.

Evde nem olduğuna dair işaretler:

  • Duvarda siyah lekeler var.
  • Boya soyulması
  • Duvarlarda tuz varlığı.
  • Yoğun küf kokusu
  • Camlara su damlaları
  • giysilerdeki koku

 Kış aylarında havalandırması iyi olmayan evlerde nemin kötüleşerek kötü kokulara ve duvarların lekelenmesine neden olabileceğini unutmamalısınız  . Bu nedenle ilk ipucu, evinizi sürekli havalandırmaktır; bu şekilde, özellikle nemin en fazla oluştuğu zamanlar olan yemek pişirme ve banyo sonrasında havanın ortamı yenilemesine izin vermiş olursunuz.

Nemli ev

İkinci ipucu ise mümkünse kıyafetlerinizi dışarıya asmak   , verandanız varsa veya apartman dairesinde yaşıyorsanız kıyafetlerinizi pencerelerin ve havalandırma kaynaklarının yakınına yerleştirin, bunun yerine evinizin içinde çok fazla bitki bulundurmaktan kaçının.

Üçüncü ipucu, havanın en iyi şekilde dolaşabilmesi için mobilyalarınızı daha iyi dağıtmak  veya  miktarını azaltmaktır.

Piyasada son zamanlarda oldukça moda olan ve evinizdeki nemi ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak nem alma cihazı gibi temizlik ürünleri ve cihazları bulunmaktadır. Ancak bir servet harcamak istemiyorsanız,   bir euro harcamadan, evinizdekilerle doğrudan benimsemek isteyeceğiniz bir çözümü size sunuyoruz.

Bu çözümün size maliyeti yalnızca 1 euro

Bugün size evinizdeki nemi yok etmek için inanılmaz bir çözüm sunuyoruz ve bunun maliyeti yalnızca bir euro. Bu çözümde  ,  havadaki nemi çekmede faydalı kılan doğal emici özelliklere sahip olan tuz kullanılıyor.

Bir odaya bir tuz kabı yerleştirmek, nemin azaltılmasına yardımcı olarak havanın  daha az nemli  ve rahat olmasını sağlayabilir. Ancak çok fazla tuzun sağlığınız ve evdeki malzemeler üzerinde olumsuz etkileri olabileceğini unutmamak önemlidir, bu nedenle bu tekniği ölçülü bir şekilde kullanmak önemlidir.

tuz

Yapmanız gereken şey

  1.  Üstte geniş bir açıklığı olan koni şeklindeki bir kaba plastik bir şişe kesin  .
  2. Kesilen şişeyi yarısına kadar tuzla doldurun.
  3. Şişeyi, açık kısmı aşağı bakacak şekilde ters çevirin ve bir tabağa yerleştirin.
  4. Öğeyi evin pencere kenarı veya klimalı oda gibi havanın kuru olduğu bir alanına yerleştirin.

Tuz çevredeki  havadaki nemi emer  ve kabın içinde tutar. Zamanla toplanan su aşağıdaki tabakta görülebilir.

ev