Evinizde bir fare mi buldunuz ve onu en kısa sürede yakalamanız mı gerekiyor? Basit bir plastik kutu bunun için faydalı olacaktır.

Fare kapanı

Birçok insanın kabusu , evlerinin içinde bir veya daha fazla fare bulmaktır . Özellikle kırsal kesimde veya her halükarda nüfus merkezlerinden uzak çevre bölgelerde yaşayanların evlerinde bu kemirgenleri bulma riski daha büyük olabilir.

Fareleri mümkün olduğunca evimizden  uzaklaştırmanın birçok yöntemi vardır . Örneğin bahçesi olan herkes, bu kemirgenlerin bitkilerin ve çimlerin düzenli gelişimini ne kadar tehlikeye atabileceğini çok iyi bilir.

Bahçede bir veya daha fazla kedinin bulunması kemirgenleri her zaman uzak tutacaktır. Ancak herkesin evinde veya dışında hayvanı yoktur. Bu nedenle kokuları kemirgenleri uzak tutacak bazı aromatik bitkilerden yararlanmak mümkün olacaktır.

Farelerin varlığı hem bahçede hem de en talihsiz durumda evde çok yüksek bir hijyenik risk teşkil etmektedir. Aslında fareler birçok mikrop ve bakteri taşır ve salmonella gibi bazı rahatsız edici hastalıkları yayabilir.

Bu nedenle kimsenin almak istemeyeceği bir risk. Kırsal kesimde yaşayanlar genellikle kendilerini evde veya bahçede bir veya daha fazla fareyle bulma riskini asla yaşamamak için bazı stratejiler hazırlarlar.

Bu yazıda size fareleri basit bir plastik kutuya hapsetmeye yönelik çok geçerli bir stratejiyi tanıtmak istiyoruz . İşte bu konuda bilmeniz gereken her şey.

Fareleri yakalamak için plastik kutu yöntemi

Fare fobisi olan ve fare varlığı riskinin yüksek olduğu bir bölgede yaşayan herkes, gerçek tuzak kurmanın ne kadar önemli olduğunu iyi bilir . Daha ilkel olanlar, içinde peynir bulunan mekanik bir tuzağın varlığını içerir .

Fare kapanı

Çizgi filmlerde de kullanılan ve herkesin ortak hayal gücüne girmiş klasik tuzaktır bu. Fıstık ezmesi ve fındık da farelerin sevdiği diğer yiyeceklerdir. Bu nedenle fareyi yaklaştırıp ardından tuzağa düşürmek için tuzaklar oluşturmak mümkün olacaktır.

Ancak diğer insanlar fare zehiri gibi daha sert yöntemler kullanıyor . Ancak bunlar, özellikle evde çocukların veya hayvanların bulunduğu durumlarda oldukça kimyasal ve çok tehlikeli ürünlerdir.

Bu nedenle ev, bahçe veya garajda fareleri yakalamak için daha doğal, etkili ve düşük riskli bir çözüm keşfedelim. Bu nedenle basit bir plastik kutu oldukça kullanışlı olacaktır .

Bu yöntemle türleri yakalayın

Her birimizin evinde en az bir plastik kutu vardır . Ancak fareleri yakalamada etkili stratejiyi uygulamak için dairesel bir stratejiye ihtiyacınız var. Örnek vermek gerekirse çeşitli ofislerde veya evin bazı alanlarında bulunan klasik plastik çöp kutusu iyi olabilir .

Plastik kutu

Bu plastik sepet fareleri yakalamanıza yardımcı olacaktır . Nasıl? İçine bu kemirgenleri çekebilecek kokuya sahip bazı yiyecekler veya yapraklar yerleştirebilirsiniz.

Bu yapıldıktan sonra eski bir fan kapağı alıp plastik kutunun üzerine yerleştirmek isteyebilirsiniz . Kapağı konteynere takın ve ayrıca bir tahta alın . Fareleri sepetin üzerindeki bir delikli kapağın üzerine kaldırmak için bir “asma köprü” görevi görecek.

Fareler kutudaki yiyeceğin veya diğer eşyaların kokusunu alacak ve kutuya atlayıp sıkışıp kalacaklardır .

Plastik çöp kutusuna alternatif olarak normal bir kova da kullanabilirsiniz . Önemli olan kapağın iyi yapışması ve kemirgenlerin geçebileceği ve sıkışabileceği bir deliğin bulunmasıdır.

ev