Fayansları temizlemek her zaman çok zordur, ancak uzmanlar kire veda etmenin benzersiz bir doğal yöntemini ortaya koyuyor.

Fayans temizliği

Fayansların temizlenmesi zor ve meşakkatli bir iştir, öyle ki kimyasal ürünler her zaman istenilen hedefe ulaşamayabilir. Belirli formülasyonlar içeren, ancak her zaman belirli bir yüzey türü için uygun olmayan ve potansiyel olarak aşındırıcı olan kimyasal ürünleri satın almaya alışkınız . Bu nedenle temizlik uzmanları, hem banyodaki fayanslara hem de mutfaktaki fayanslara doğrudan uygulanacak, tamamen doğal bir yöntemi anlatmak ve yaygınlaştırmak istedi. Gelin hep birlikte malzemelerin neler olduğunu ve yapılışını öğrenelim .

Fayanslarınızı bu doğal malzemelerle temizleyin

Modern ve teknolojik olarak gelişmiş, hiçbir şeye zamanımızın olmadığı bir dünyada, doğal olmayan temizlik ürünlerini satın alma alışkanlığımız var. Daha önce de belirtildiği gibi, genellikle oldukça agresif olabilirler ve iyice temizlenemeyebilirler.

Fayanslar çoğu zaman temizlik rutininde dikkate alınmaz ancak bu yüzeyler hafife alınmaması gereken kir – yağ – toz – mikrop ve bakterilerle dolar . Bunları en iyi şekilde temizlemek için evde bulunan diğer malzemelerle birlikte doğal malzemeler içeren bir karışım kullanabilirsiniz.

Fayansları iyi bir şekilde temizlemek için ihtiyacınız olan şeyler şunlardır:

  • 1/2 bardak kabartma tozu
  • 1/2 bardak beyaz şarap sirkesi
  • 1/2 bardak bulaşık deterjanı
  • 1/2 yemek kaşığı kaba tuz
  • 1 uzun konteyner
  • 1 adet yarı sert kıllı küçük fırça
Sirke ve kabartma tozu

İhtiyacınız olan her şey mevcut olduğunda, maddenin yaratılmasına devam edebilirsiniz .

Prosedür ve tavsiye

Bu ucuz ve kullanımı kolay ev yapımı fayans temizleyiciyi yapmak için yarım bardak bikarbonat sodayı alıp kabın içine koymanız yeterli. Hemen ardından yarım bardak beyaz şarap sirkesini ekleyin ve birbirine karışması için birkaç saniye bekleyin.

Bu noktada yarım bardak bulaşık deterjanını ve ardından kaba tuzu ekleyin. Fayansları temizlemeye yönelik bir madde elde etmek için kuvvetlice karıştırın. Şimdi yarı sert kıllara sahip fırçayı alın ve maddeye batırın, ardından güçlü bir şekilde tüm fayansların üzerinden geçirin.

Bu yapıldıktan sonra iyice durulayın, her türlü kir kalıntısını ve ev yapımı deterjanı ortadan kaldırın.

Fayansları temizleyin

Tavsiye, daha sonra fayansları temiz bir bezle kurutarak yüzeyin ıslak bırakılmasıyla oluşabilecek tüm fazla su ve nemi ortadan kaldırmaktır. Bu, mutfak fayansları veya evin herhangi bir alanı için de kullanılabilen bir maddedir .

DIY deterjan tamamen tüketilmemişse kapalı bir kavanozda saklanabilir ve ardından serin ve kuru bir yere yerleştirilebilir. Bikarbonatın temizleme etkisi, güçlü bir “ovma” etkisi sağlayan bir tutam tuz ile sirkenin dezenfektan etkisini karşılar. Bulaşık sabunu hem harika bir aroma verir hem de üst düzey temizleme gücü verir.

ev