Fırını bu şekilde temizlemek gerçekten basit ve hızlıdır. İşte temizliği kolaylaştırmak için püskürtmeniz gerekenler: Evde yapabileceğiniz bir çözüm.

fırını temizle

Özellikle üzeri kabuk tutmuş fırını temizlemek hiç de kolay değildir . Bazen yağ, kir ve yemek artıklarından kurtulmak zor olabilir. Çoğu zaman piyasada bulduğunuz kimyasal ürünler bile size yardımcı olmuyor. Ancak evinizde bulunan ve almak zorunda olmadığınız doğal ürünler de vardır.

Bunlar çok etkilidir ve aynı zamanda daha ucuzdur. Aslında temizlik için çok az para harcarsınız ve sadece fırını temizlemek için kullanılmazlar, tüm ev işlerine yardımcı olurlar. Fırını temizlemek için bu solüsyonu yapmak çok az zaman alır ve bir anda yeni gibi olur.

kirli fırın

Bu nedenle , kabuklu fırını sadece evinizde neredeyse kesinlikle bulunan 2 doğal ürünle nasıl temizleyeceğinizi görmeye devam edeceğiz . Hiçbir şey satın almak zorunda kalmayacaksınız. İşte bu doğal temizleyiciyi yapmak için yapmanız gerekenler, tüm detaylar bir sonraki paragrafta.

Fırının temizlenmesi: bu 2 malzemeyi kullanın

Dediğimiz gibi doğal ürünler kullanarak fırın temizliği nasıl yapılır onu göreceğiz. Evinizde mutlaka bulunan ve neredeyse hiç satın almayacağınız iki malzemeyle gerçek bir temizleyici yaratacağız. Fırını temizlemek için  kabartma tozu ve beyaz sirkeye ihtiyacınız olacak .

Bir kase alın ve önce karbonatı dökmeye başlayın. Çok sıvı bir çözelti haline gelene kadar beyaz sirkeyi yavaş yavaş ekleyin. Miktarlar, temizlenecek kire bağlıdır. İki malzemeyi birkaç dakika iyice karıştırın ve ardından bir fırça yardımıyla doğal temizleyiciyi kirin üzerine yayın.

süngerle temizleyin

Kabartma tozu ve beyaz sirke ile yapılan doğal temizleyiciyi fırın kiri serptikten sonra. Fırın tepsisini ve ızgarayı da bu temizleyici ile temizleyebilirsiniz. Sonra her şeyi içine yerleştirin, fırını kapatın, yaklaşık 180°’de açın . Hem üst hem de alt modu seçip 20 dakika beklemeniz gerekecek.

Zamanla kir tamamen çıkmış olacak ve temizlemek için başka bir şey yapmanıza gerek kalmayacak . Başka bir doğal temizleyici, bu sefer sirke ve limon ile kendinize yardımcı olabilirsiniz. Kullanım kolaylığı için eşit miktarda beyaz sirke ve sıkılmış limonu bir sprey şişesinde karıştırın.

Ev aletleri temizliği

Şimdi fırını açın ve bu son yaptığınız temizleyiciyi püskürtmeye başlayın. Tekrar yumuşamaya bırakın ve bu arada tavayı ve ızgarayı temizlemeye devam edin . Sünger ve sirke yardımıyla kirler yavaş yavaş uzaklaşacaktır. Ama şimdi fırına geçelim.

Bir sünger alın ve fırının üzerindeki kiri temizlemeye başlayın. Ardından tüm kir izlerini kaldıracak nemli bir bez geçirin. Bu sayede tamamen doğal ürünler kullanarak temiz bir fırına sahip olacaksınız . Siz de deneyin, yeni gibi bir fırına sahip olacaksınız.

ev