Soda kutularından saç tokaları ve açma şeritleri, gerçekten harika ve çok faydalı kreasyonlar için yeniden kullanılabilir.

Sekmeler ve lastikler

İçinde bulunduğumuz dönem, israfı önlemek ve dolayısıyla gereksiz harcamalar yapmamak için yaşam tarzında köklü değişiklikler gerektiriyor. Elektrik ve gaz faturalarındaki artış ve gıda fiyatlarındaki artış, birçok insanı neyin atıldığına ve bunun yerine neyin kolayca geri dönüştürülebileceğine , belki de biraz yaratıcılık ve buluşla çok daha fazla dikkat etmeye sevk etti.

Örneğin, herkesin saçlarını ve eşyalarını bağlamak için kullandığı lastik bantların başka amaçlara da hizmet edebileceğini çok az kişi düşünür. Tabii ki, can sekmeleri gibi başka şeyler de kolayca yeniden kullanılabilir: eğer örgüde yeterince iyiyseniz, sonuç harika olacaktır.

Lastikler ve sekmeler: dönüşüm sizi suskun bırakıyor

Sadece bir saç lastiği alarak, söz konusu lastikle aynı renk (veya çok benzer bir renk) olan bir yün ipliği seçerek kenarlarından örmeye başlarsınız. Yün ipliği tüm lastiği kaplar kaplamaz , topu alın ve bir yün şeridi oluşturana kadar ayrı ayrı örmeye başlayın.

Lastik bantlar

Amaç, gidip her zaman demir ve yün iplikle çalışan başlangıç ​​lastiğine bağlanması gereken (ahtapotların dokunaçlarına benzer) girdap kreasyonları yaratmaktır . Bu işlem tamamlandıktan sonra kutular üzerindeki tırnakları kullanmaya geçebilirsiniz. Bu sefer farklı renkte bir top alıp kutunun ucunu örmeye başlıyorsunuz. Ayrıca bu durumda, yün iplik, daha önce elastik ile yapıldığı gibi, dili tamamen örtmelidir .

Yeni elde edilen kreasyonun etrafında, aynen önceki gibi ilerleyin, yani yün iplik ve örülmüş dilden ‘sarkacak’ demir ile girdaplar yapın . Kreasyon, gerçek bir ahtapot gibi görünmesini sağlamak için iki pörtlek göz eklenerek zenginleştirilebilir.

Tatmin edici bir sonuç için biraz sabır yeterli

Bu sayede anahtarlığımızı daha da fark edilir kılan güzel bir aksesuar elde etmiş olduk . Aslında yapılması gereken tek şey, istenen etkiyi elde etmek için anahtarlığı kreasyonlarımızdan biriyle birleştirmek.

Videoda görebileceğiniz gibi, bu örgü yapımı hızlı ve kolay olmasının yanı sıra gereksiz masraflardan kaçınmak isteyenler ve aksi takdirde kolayca atılacak veya atılacak bazı nesneleri kurtarmak için zamanı olanlar için ideal.

ben örerim

 

Önemli olan nasıl örüleceğini bilmektir: bir ütü, bir yün iplik ve bir elastik bant (veya bir tenekenin çıkıntısı) ile, arkadaşlarınız ve akrabalarınız tarafından da kesinlikle takdir edilecek güzel bir   anahtarlık oluşturabilirsiniz .

Örgü konusunda pek pratik olmayan ama yine de kendin yap anahtarlık yapmayı denemek isteyenler tel ve demir konusunda çok iyi olanlardan yardım alabilirler.

ev