Ütü yapmayı sevmeyen ve tüm ev işlerinden biriyseniz, bu sizin en sevmediğiniz şey, bu ipuçları tam size göre.

gömlek

 Pek çok insan , onları ütülemek için zaman harcamak (veya boşa harcamak!) yerine buruşuk giysiler    giymeyi tercih  eder. Siz de demiri olmadan seyahat edenlerden olabilirsiniz. Neyse ki, kıyafetlerinize ütü olmadan ihtiyaç duydukları görünümü kazandırmak için doğru günlük numaraya sahibiz. Nasıl ? Giysilerinizi düzgün bir şekilde asmak için zaman ayırın.

Giysileri ütülemekten nasıl kaçınılır?

İlk temel adım, çamaşır makinesinden çıkan çamaşırları elle azaltmaktır. Bu kilit an, çünkü ne kadar iyi açılırlarsa, gevşerlerse, gerilirlerse, buruşmuş kuruma şansları o kadar az olacaktır.
İkinci adım,  ütülemeyi kolaylaştırmak  için giysilerin aşağı yukarı yakınına  bir ısı kaynağı yerleştirmektir .   Buhar gerçekten de giysiyi düzeltmeye yardımcı olacaktır. Örneğin duş yaparken gömleğinizi banyoya asabilir veya saçınızı kurutarak kırışıklıkları azaltabilirsiniz.

çamaşır makinesi

İşte ütüsüz ütülemenin diğer 5 tekniği

Buharlaşma. Çamaşırlarınızı bir askıya yerleştirin, üzerine ılık su püskürtün, kurumasını bekleyin. Kırışıklıkların kaybolduğunu göreceksiniz.
Duş. Günün kıyafetini bir askıya asmak için sıcak su buharından yararlanın ve sihir gibi düzeltin.
Nemli bir havlu. Kırışmış bir giysi, giysinin üzerine düz bir şekilde yerleştirilmiş nemli bir süngerle “ütülenirse” düzeltilebilir.
Bir tencerenin üstü. Tamam, işin püf noktası biraz yüksek tavanlar gerektiriyor, ancak sıcak buharın yumuşatıcı etkilerinin keyfini çıkarmak için gömleğinizi bir tencere kaynar suyun üzerine koyabilirsiniz.
saç kurutma makinesinde. Su ile püskürtün ve kurutun. Kumaşı yakmamak için uca yaklaşmamaya dikkat edin ve hafif ısı kullanın.

Büyükannesinin hilesi: Ağ ile yıkamak

Çok şık olan anneannem kaşmir hırka toplardı. Bana çok iyi tavsiyelerde bulundu: Hırkayı çamaşır makinesine koymadan önce düğmeleri çok sıkı alüminyum folyoya sarın. Yelekleri çok sık yıkayın çünkü ne kadar çok yıkarsanız o kadar yumuşak ve güzel olurlar. Bunları yalnızca soğuk veya ılık suda veya 30°C’de yıkayın. Ve hepsinden önemlisi, iç çamaşırları için onları bir ağa yerleştirin.

ev