Gün içinde bol meyve yemek, dengeli beslenme ve vitamin alımını garantileyeceği için çok önemlidir. Ancak özellikle sıcak mevsimlerde mutfağa birçok böcek girebilir ve meyvelerde sivrisinekler oluşabilir. Kendinizi nasıl korursunuz? İşte bilmeniz gereken her şey.

Güle güle meyve sinekleri

Günlük meyve tüketimi herkes tarafından tavsiye edilir ve kendine saygı duyan her diyette bulunur. Meyvenin antioksidan özellikleri vücudumuzu daha uzun süre sağlıklı tutmak için çok önemlidir. Ayrıca içinde bulunan vitaminler , günün tüm taahhütlerini daha iyi yerine getirmek için sürekli bir enerji kaynağı sağlar.

Yılın her mevsimi tabiri caizse “kendi” meyvesine sahiptir. Hepimizin de zevkleri vardır ve bir meyveyi diğerine tercih edebiliriz. Ancak bundan bağımsız olarak 24 saat içinde meyve almanın mutlak önemini yineliyoruz.

Meyve , henüz aşırı olgunluk seviyelerine ulaşmadığında buzdolabının dışında da saklanabilir ve saklanabilir. Ancak olgunlaştıktan sonra buzdolabımızın çekmecesine koymak daha iyi olacaktır.

Özellikle yaz aylarında tatarcıklar ve diğer böcekler mutfağımızı işgal eden meyve kokusuyla cezbedilebilir . Tatarcıkları evimizden uzak tutmak için doğal çareleri bulalım . Detaylar burada.

Meyve sineklerinden korunmanın doğal yöntemi

Meyvenin kokuları ve parlak renkleri tatarcıklar , sinekler ve benzeri böcekler için büyük bir çekim kaynağıdır. Bizim için can sıkıcı olmanın yanı sıra mutfağımızdaki meyvelerin bozulmasına da katkıda bulunurlar. Ayrıca, ne kadar olgun olursa, tatarcıkların üzerine yerleşme riski o kadar artar.

meyve sinekleri

Nedeni? Sinekler, yumurtalarını bırakmak için iyi olgunlaşmış meyveleri veya diğer fermente edici maddeleri “seçerler” . Bahsedildiği gibi bu tehdidi önlemek için olgun meyveleri buzdolabına koymak önemli olacaktır. Ancak yılın sıcak aylarında böcekler diğer koşullarda da varlıklarını hissettirebilirler.

Eve girmelerini ve mutfaktaki meyve veya diğer yiyeceklerle “ilgilerini çekmelerini” önlemenin birkaç doğal yöntemi vardır . Hangi? İşte pratik, basit ve etkili doğal ilaçların bir derlemesi .

Örneğin, tehdidi savuşturmak için şekerli su çözeltisi gerçekten önemli olabilir. Bu karışık elementlerin bulunduğu bir kap meyvenin yanına veya mutfağınızın balkonuna koymanız yeterli olacaktır. Başka bir benzer çözüm, sirke ve şarap kullanımını ifade eder .

Yöntem aynıdır. Bir kaseye şarabın yarısını ve sirkenin yarısını koyabilirsiniz. Bu çözüm pencere kenarına yerleştirilirse böcekleri mutfaktan ve meyveden uzak tutacaktır çünkü bu elementlerin kokusundan rahatsız olacaklardır.

Bu sorunu daha iyi çözmenizi sağlayan diğer bileşenler

Sodyum bikarbonat , hiç şüphesiz, tatarcıkların varlığını mutfak ortamınızdan uzak tutabilecek başka bir elementtir . Yüzeyleri olabilecek en iyi şekilde yağdan arındırabilen ve diğer birçok açıdan önemli olan bu elementin inanılmaz özelliklerini herkes bilir. Bunlar arasında böcekleri uzak tutma etkinliği de vardır . Gibi?

Meyve sineği ilaçları

Genel olarak sinekler, karıncalar ve böcekler sodyum bikarbonatı “taşıyamazlar” ve bu maddeyi görür görmez uzaklaşırlar. Meyvelerde veya mutfakta böceklerin bulunma riskini ortadan kaldırmak için bu ürünün biraz hedeflenen bölgelere dağıtılması yeterli olacaktır .

Genel olarak, herhangi bir güçlü koku, böcekleri meyveden uzak tutacaktır . Biberiye veya nane gibi bazı bitkiler, önemli kokuları nedeniyle mideleri bulanan tatarcıkların varlığına karşı mükemmel doğal ilaçlardır. Aynı şey genellikle lavanta, okaliptüs veya yasemin gibi bazı uçucu yağlar için de geçerlidir.

Bu bitkileri mutfak pencere pervazına yerleştirmek veya az önce bahsedilen esansiyel yağları çevreye serpmek sorunu gerçekten çözebilir, mutfakta   veya meyvelerde tatarcık tehdidini ortadan kaldırabilir .

ev