En iyi doğal gübreyi kullanın ve bitkilerinizde büyük gelişmeler göreceksiniz. İşte kullanmanız gerekenler, hemen buzdolabınızda bulabilirsiniz.

Bitkileri sulamak için sadece bir bileşen

Bitkilerinizle ilgilenmek için çok az ilgiye ihtiyacınız var . Her bitkinin ihtiyaç duyduğu yeri, ışığı ve sıcaklığı bilmek elbette iyidir. Ardından, her zaman bereketli ve sağlıklı olması için doğru gübreyi seçmek ve yeterli sulama yapmak önemlidir.

Gübre, bitkilere yardımcı olduğu ve onların daha sağlıklı ve güçlü büyümelerine yardımcı olduğu ve her şeyden önce onları bakteri ve parazitlerden koruduğu için temel bir parçadır . Bu nedenle, gübre kullanarak sağlıklı ve bereketli bitkilere sahip olacaksınız. Bilmeniz gereken şey, mutlaka kimyasal olanı satın almak zorunda olmadığınızdır.

Bahçıvanlık

Aslında, özellikleriyle bitkiye fayda sağlayan, eşit derecede etkili birkaç doğal gübre vardır. Şimdi de evinizdeki buzdolabınızda mutlaka bulacağınız, tek malzemeyle yapılmış bir gübreye bakacağız . Aşağıda nelerin kullanılacağı ve nasıl yapılacağı ile ilgili tüm detaylar yer almaktadır, tüm ev bitkilerinde kullanabilirsiniz.

Doğal Gübre: Bu, bitkileriniz için en iyisidir

Söylediğimiz gibi gübre çok önemlidir ve hiç para harcamadan kullanılabilecek birkaç tane vardır .  Sadece kahve koymayı ya da sadece yere yumurta   bırakmayı düşünün . Ama şimdi göreceğimiz şeyin yapımı çok basit çünkü sadece bu malzemeyi ve biraz su almanız yeterli.

Bu doğal Yunan yoğurdu . Şimdi nasıl yapıldığını göreceğimiz bu gübre tüm bitkiler için uygundur. Orkide gibi hem çiçekli iç mekan hem de dış mekan bitkilerine. Ama aynı zamanda domates gibi sebze bitkilerine ve hatta büyük ağaçlara, özellikle meyve ağaçlarına.

yoğurt

Doğal yoğurt, bitki sağlığı için mükemmel olan ve asla eksik olmaması gereken kalsiyum ve potasyum açısından zengindir . Sonra yüksek bir magnezyum varlığı da var ve sonra B12 ve B6 Vitamini de buluyoruz. İçinde şeker içermeyen tamamen doğal bir yoğurt seçmek çok önemlidir.

İlk önce biraz suya ihtiyacınız olacak, yaklaşık 5 L . Suyu yaklaşık 24 saat güneşte bekletmeniz gerekecek, böylece yoğurdu eritmeye hazır olacaktır. Ancak suyun kesinlikle klor içermemesi de önemlidir. Şimdi nasıl yapacağınıza geçelim, gerçekten basit olduğunu zaten anlamış olacaksınız.

su ve yoğurt ile gübre

Bir gün sonra ve suyu hazır olduktan sonra, yumuşaması için birkaç saat buzdolabından çıkardığınız yoğurdu alıp 5 L’lik su şişenize dökebilirsiniz . 5 çay kaşığına ihtiyacınız olacak ve sonra önce çay kaşığı yardımıyla sonra belki şişeyi sallayarak karıştırın.

Daha az suya ihtiyacınız varsa, her litre su için 1 çay kaşığı yoğurt hesaplayın . Şimdi gidip bu gübreyi bitkilerinize dökebilirsiniz ve ilk sonuçları hemen fark edeceksiniz. Karışımı sık sık dökmeye başlayın, ardından haftada bir ve kademeli olarak azaltın.

ev