Kirli bir terakota zemini nasıl temizleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. Bu tekniği kullanarak her şey ortadan kalkacak ve artık bu şekilde yapmadan yapamayacaksınız.

Pişmiş toprak zemin

Doğru yolu bulursanız, zemini temizlemek zor değildir . Farklı malzeme türleri için doğru ürünleri seçmek önemlidir. Aslında, stoneware, mermer, terracotta, parke ve daha fazlasını ayırt etmek gerekir. Hepsine aynı şekilde davranılması gerekmez ve şimdi size pişmiş olarak nasıl davranılacağını göstereceğiz.

Pişmiş toprak bir zemin kaplama türüdür . Özellikle soğuk ve karanlık ortamlarda şık ve çok beğeniliyor. Aslında pişmiş toprak ortama sıcaklık vermeyi başarıyor. Çeşitli pişmiş toprak türleri vardır ve her birinin kendine has özellikleri ve özellikleri vardır.

kirli pişmiş toprak zemin

Her tür pişmiş toprak, zemini temizlerken özel dikkat gerektirir . Aslında, özel tedaviler kullanılmalıdır. Pişmiş toprak çok kirliyse, malzemeye nasıl davranılacağını bilen profesyonel bir temizlik şirketi çağırmak gerekecektir. Şimdi kirli bir terakota zeminin nasıl temizleneceğini göreceğiz.

Kirli pişmiş toprak zemin

Evinizde veya terasta bulunan terakota gerçekten çok kirli değilse, tavsiyemizi kullanarak kendi başınıza ilerleyebilirsiniz. Her şeyden önce, pişmiş toprak temizliğinin iç veya dış zeminde yapılmasının farklı olduğunu bilmelisiniz. Örneğin, dış pişmiş toprak zeminde, içte kullanılmayan mumu kullanmak gerekir. Ama ayrıntılı olarak görelim.

Kirli bir iç pişmiş toprak zemini temizlemek için az köpüren ürünler kullanmalısınız . Özel bir deterjan almak zorunda kalmayacağınız için en basit ve en ucuz çözüm beyaz sirkedir . Sadece ılık su kovasına birkaç bardak koyun ve işiniz bitti. Ayrıca birkaç damla bulaşık deterjanı da ekleyebilirsiniz.

ılık su

Sirke kokusunu sevmiyorsanız Marsilya sabunu da kullanabilirsiniz. Daha sonra zemini yumuşak bir mikrofiber bezle yıkamayı unutmayın ve kullandığınız deterjanın terakota karolar tarafından emilmemesi gerektiğinden zeminin hızlı bir şekilde kurumasını sağlayın.

Bunun yerine, kirli bir dış mekan terakota zemini temizlemek farklıdır. İlk temizliği yaptığınızda, kuruması genellikle 3 hafta süren bir ağda uygulanır. Ben bu süreden sonra temizleyebilirsiniz. Bu durumda Marsilya sabunu da kullanabilir ve zeminin su ve kiri emmemesi için bölgelere göre ilerleyebilirsiniz .

dış pişmiş toprak temizliği

O zaman pişmiş toprak bir zemini en iyi şekilde nasıl koruyacağınız konusunda bazı ipuçları var:

  • Lekeleri hemen çıkarın ve emmelerine izin vermeyin.
  • Yıkamak için asla alkol veya amonyak kullanmayın.
  • Sadece ılık su kullanın ve çok sıcak değil. Aziz
  • Pişmiş toprağı su tutmaz hale getirmek için balmumu periyodik olarak gerin, aksi takdirde çok gözeneklidir ve daha parlak hale getirir.
  • Bu tür zeminler için her zaman doğru ürünleri seçin ve doğal olmaları daha da iyidir.

Bu şekilde, terakotanın nasıl yıkanacağı ve onu en iyi durumda nasıl tutacağınızla ilgili tavsiyelere uyarak, mükemmel derecede temiz ve parlak bir zemine sahip olacaksınız. Doğaçlama yapmayın ve terakotanızı zarar vermeden temizleyemiyorsanız, uzman bir şirketle iletişime geçin.

ev